Rīta intervija

Intervija ar VID vadītāju Ināru Pētersoni

Rīta intervija

Intervija ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu

Intervija ar "Vienotības" ģenerālsekretāru Arti Kamparu

Kampars: «Vienotībai» vajadzīga paaudžu maiņa

Partijai “Vienotībai” nepieciešama paaudžu maiņa, intervijā Latvijas Radio atzina "Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars. Viņš cer, ka to izdosies panākt, ievēlot jaunu partijas vadītāju šīs nedēļas nogalē paredzētajā kongresā.

Abiem amata kandidātiem uz “Vienotības” vadītāja amatu – Edvardam Smiltēnam un Andrim Piebalgam – esot stiprās puses un nez vai viena vai otra ievēlēšana radīs problēmas partijā. Jaunajam vadītājam būs jārisina vairākas būtiskas problēmas, piemēram, reitingu kritums.

Kampars arī atzina, ka reitingu kritums partijai lielākoties pelnīts, jo “Vienotība” ir pieļāvusi virkni kļūdu:  “Pagājušā gada premjeres atkāpšanās un valdības veidošanas process bija taustāmākā, redzamākā kļūda. Tas varēja būt daudz koleģiālāk. Otra lieta, ko jebkurš vēlētājs pamatoti pārmet “Vienotībai”, ir nespēja vienoties iekšēji par prioritātēm, publiski redzamie strīdiņi, pat kašķi reizēm.”

“Tad ir virkne objektīvu lietu, jo smagās, grūtās lietas gan krīzes pārvarēšanā, gan eiro ieviešanā, gan valsts smagu lēmumu pieņemšanā, lai valsts attīstītos, bija uz mūsu pleciem,” sacīja Kampars.

Arī Krišjānis Kariņš, kurš no partijas “Vienotība” saraksta ievēlēts par deputātu Eiropas Parlamentā, pauda, ka partija ir gatava pārmaiņām, jo tās bija reģionālās nodaļas, kas uzstāja uz pārmaiņām. Neraugoties uz zemajiem partijas reitingiem, viņaprāt, kopumā Latvijā ir pieprasījums pēc tādas partijas kā “Vienotība”.

Ziņots, ka sestdien, 4.jūnijā, "Vienotība" pulcēsies ārkārtas kongresā, kurā pārvēlēs partijas vadību. Uz partijas vadītāja amatu nepretendēs pašreizējā tās līdere Solvita Āboltiņa, bet ir pieteikušies divi citi kandidāti - Andris Piebalgs un Edvards Smiltēns, kuri vairākas nedēļas pirms kongresa piedalījās partijas diskusijās dažādās Latvijas pilsētās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti