Kampars: Sabiedrība ir nogurusi no ministriem, kas «izskatās noraudājušies»

Straujumas vadītajai valdībai pietrūkst enerģijas un “dzirksteles acīs - atsevišķi ministri labi paveic savu darbu, taču lielai daļai ministru nav pārliecības par, ko viņi dara". Valdība kopumā nerada pārliecību, ka viņiem ir mērķis, ur kuru iet, savukārt sabiedrība ir nogurusi no ministriem, kas "izskatās noraudājušies", Latvijas Televīzijas raidījumā “Tieša runa” sacīja partijas “Vienotība” sekretārs Artis Kampars

Kampars skaidroja, ka jau kopš augusta, sākotnēji partijas valdē, bet vēlāk arī plašākās diskusijās un pārrunās ar reģionālajām nodaļām, vērtēta “Vienotības” līdzšinējā darbība un iespējamie attīstības scenāriji. Diskusijas parādījušas, ka jāizveido konkrēta rīcības programma, nevis peidāvājumi, kā arī jāpievērš pastiprināta uzmanība komunikācijai ar sabiedrību. Partija kļūdas plāno analizēt sestdien paredzētajā kongresā.

Partijas “Vienotība” valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa lēsa, ka, lai septiņus gadus noturētos pie varas, “Vienotības” vadītajai valdībai bieži nācies samierināties ar kompromisu. Šobrīd tā tehniski izpilda vajadzīgos darbus, taču atsevišķi vairāki jautājumi valdībā stagnē un vēlētājs neredz padarīto.

Ābotiņa norādīja, ka šobrīd ministru prezidentei Straujumai ir partijas atbalsts, taču iespējami vairāki valdības tālākās rīcības scenāriji - gan saglabājot visu kā līdz šim, gan veidojot jaunu valdību.  Arī Kampars apliecināja, ka vajadzības gadījumā lēmums par jebkādām izmaiņām valdībā tiks pieņemts kopā ar ministru prezidenti. 

Savukārt partijas “Vienotība” biedre Ilze Viņkele atgādināja, ka, premjerei stājoties amatā, neviens no viņas negaidīja lielu politisko vilkmi. Tie, kuriem darbības jauda ir lielāka, esot atsijāti, līdz palicis “prognozējams, noteiktās izpausmēs korekts cilvēks”.

Toties žurnālists Māris Zanders norādīja, ka šobrīd valdības pārstāvji nespēj atzīt, ka var kļūdīties, bet vēlētājus mulsina neskaidri un pretrunīgi vēstījumi. Viņš premjerei Straujumai pārmeta pārlieku uzticēšanos saviem ministriem, kā arī norādīja uz savstarpējas neuzticēšānās gaisotni koalīcījā. Pēc Zandera domām, iespējams saglabāt arī pašreizējo valdību, taču tad jāizdara secinājumi par to, kuras tieši darbības jāveic citādāk. 

Jau ziņots, ka pēdējās nedēļās daudzkārt ir runāts par to, ka līdz ar valsts budžeta pieņemšanu, kuru Saeima akceptēja pirmdienas, 30. novembra, vakarā, varētu demisionēt Straujumas valdība. Pati valdības vadītāja gan no šī temata apspriešanas vairās, vēl pirmdien sakot, ka visām valdībām reiz pienākot gals.

Sestdien gaidāmais “Vienotības'' kongress licis Straujumas oponentiem “Vienotībā” nogaidīt ar viņas demisijas panākšanu un censties to īstenot pēc kongresa 5.decembrī. Sociologs situāciju Aigars Freimanis situāciju salīdzinājis ar 2007.gadu, kad pēc budžeta pieņemšanas atkāpās premjers Aigars Kalvītis, visticamāk, partijas spiediena rezultātā. Kā Straujumas pēctece aizvien biežāk tiek mineta Solvita Āboltiņa.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc tikšanās ar premjeri Laimdotu Straujumu (“Vienotība”) uzsvēra - lai gan kopumā fons valstī pašreizējās valdības darbam nav labvēlīgs un izskan runas par tās krišanu, valdībai ir jāstrādā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti