Krustpunktā

Politikas vērotāju viedokļi atšķiras par Kučinska iespējām izveidot valdību

Krustpunktā

Notikumi Ķelnē gadumijā: žurnālistu klusēšanu saista ar pierādījumu trūkumu

Līdzšinējām koalīcijas partijām atšķirīgs skatījums par turpmāko amatu sadalījumu valdībā

Kampars par valdības veidošanu: Atkal mēģinām sadalīt «lēņa muižas»

Pašreizējās sarunās par jaunās valdības veidošanu atkal redzami mēģinājumi "dalīt lēņa muižas" tā vietā, lai vienotos par kopīgu izpratni saistībā ar darāmajiem darbiem. Šādu viedokli Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda "Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Runājot par jaunās valdības paveicamajiem uzdevumiem, Kampars norādīja, ka "Vienotībai" ir būtiski izveidot veselības apdrošināšanas sistēmu, veselības aprūpei novirzot 3% no sociālā budžeta. Finanšu ministrija jau ir izstrādājusi modeli, kā tas varētu notikt.

"Mēs tiešām uzskatām, ka tas ir ārkārtīgi svarīgi, neraugoties uz to, kurai  no partijām šī ministrija varētu pienākties," skaidroja "Vienotības" ģenerālsekretārs.
 
Pēc viņa sacītā, "Vienotība" gan vēlētos savā paspārnē ņemt tieslietu jomu, kur nav "viss virzījies, kā gribētos". Lietu izskatīšana tiesās arvien ir gara, kas neapmierina ārvalstu investorus. Tāpat arvien daudz problēmu ir maksātnespējas administrācijas jomā.

"Nerunājot nemaz par sabiedrības izpratni par tiesiskumu kopumā. (..) Līdz ar to tieslietu un tiesiskuma jautājumi ir atkal jāpaceļ krietni augstākā līmenī nekā līdz šim. Tā ir viena no mūsu diezgan nozīmīgām lietām," teica Kampars.

Pēc viņa sacītā, ar pašreizējām sarunām par atbildīgas sfēru sadali jaunajā valdībā atkal tiek dalītas "lēņa muižas".

"Mēs atkal mēģinām tās lēņa muižas sadalīt. Mēs uzskatām, Latvijas Republikas valdība nav lēņa muižu sadale. Ir komanda, kas strādā uz kopējiem mērķiem, un šis ir tas brīdis, kad izveidot kopīgu izpratni par darāmajiem darbiem," teica Kampars.

Tikmēr Nacionālās apvienības (NA) Saeimas deputāts Jānis Dombrava "Krustpunktā" atzina, ka NA jaunajā valdībā vēlas saglabāt pārraudzību pār līdzšinējām jomām, tostarp tieslietām.

Daudzās jomās ir pabeigti, iesākti vai plānoti darbi, tāpēc būtu loģiski, ka tos varētu turpināt, īpaši nemainot šo jomu vadības sastāvu, teica Dombrava, norādot - pretēji "Vienotības" uzskatam, NA tieslietu jomas sakārtošanā līdz šim ir gana daudz darījusi, tostarp maksātnespējas administrācijas jomā.

Kā ziņots, lai gan "Vienotība" formālu atbildi par dalību Māra Kučinska vadītajā valdībā sniegs vien pēc nākamās nedēļas sākumā paredzētajām sarunām, jau šobrīd partija ir nosaukusi tai būtiskos portfeļus, atklājis partijas valdes loceklis Kārlis Šadurskis. 

Jau ziņots, ka "Vienotība" jaunajā valdībā vēlētos saglabāt pārraudzību pār ārlietu un iekšlietu jomu. Tāpat "Vienotība" vēlētos iegūt satiksmes ministra amatu, un par to, visticamāk, sarunās par jaunās valdības izveidi būs visasākās diskusijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti