Rīta Panorāma

Intervija ar Kasparu Lāci un Armandu Tripānu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Pēteri Krastiņu par Eižena Āriņa balvu datorikā

Intervija ar Daci Caicu par spēļu atkarības problēmu Latvijas sabiedrībā

Kampaņā «Spēles brīvība» aicina azartspēļu atkarīgos un līdzatkarīgos meklēt palīdzību

Precīzu jaunāko datu par spēļu atkarīgo cilvēku skaitu Latvijā neesot, taču šī problēma ir nopietna, tāpēc ir aizsākta sociālā iniciatīva “Spēles brīvība”, lai mazinātu spēļu atkarību un līdzatkarību Latvijas sabiedrībā, LTV “Rīta panorāma” pastāstīja biedrības "Esi brīvs" vadītāja Dace Caica.

“Spēles brīvība”

Īpašs atbalsta tālrunis 29323202 - atkarības skartajiem un to tuviniekiem.

Kampaņas mājaslapā spelesbriviba.lv pieejams tests atkarības un līdzatkarības riska noteikšanai.   

Eiropas pētījumi liecina, ka no spēļu atkarības cieš līdz 3,4% iedzīvotāju, taču daudz lielāks ir līdzatkarīgo cilvēku skaits, kas ar šo problēmu saskaras tiešā vai netiešā veidā.

Daudzos atkarību gadījumos ģimenes, radinieki un draugi nezina, kur un kā meklēt palīdzību, tādējādi arī paši kļūstot par līdzatkarības upuriem.  

Caica stāstīja, ka par atkarībām un līdzatkarībām bieži vien nerunā, jo kaunas, bieži vien negrib iznest uz āru ģimenes problēmas.  

Viņa aicināja visus, kam ir šādas problēmas, mest kaunu pie malas un zvanīt uz palīdzības tālruni, kas darbosies no pulksten 12.00 līdz 20.00, un speciālisti sola, ka var palīdzēt šiem cilvēkiem.

Caica atzina, ka mūsdienās spēļu atkarīgajiem pieejamas ne vien spēļu zāles, bet arī azartspēles internetā, un tas padara tās vēl pieejamākas. Cilvēki spēlē, lai atslēgtos no ikdienas, aizmirstu par problēmām, un to var darīt, “mēs esam par atbildīgu spēli - ja to dara, tad zina savu robežu, spēj apstāties, var to kontrolēt un neļauj problēmai ienākt ģimenē”. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti