Panorāma

"Azovstaļ" teritorijā turpinās kaujas ar iebrucējiem

Panorāma

Panorāma

Kampaņā "Mēs" aicina saskatīt vienojošo

Kampaņā «Mēs» aicina saskatīt vienojošo

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Attieksme pret karu un politiku, pret vakcīnām un pieminekļiem, dažādi reliģijas un vēstures traktējumi, atšķirīgas tautības, rases, seksuālā orientācija un daudz kas cits ikdienā mūs bieži sadala pretējās nometnēs. Lai kaismīgās diskusijas un viedokļu atšķirības nepāraugtu sašķeltībā un konfliktos, ir svarīgi atcerēties arī to, kas mūs vieno. Lai atgādinātu un izceltu vienojošās vērtības, Latvijā sākta kampaņa "Mēs".

Krieviete Svetlana un latviete Dagnija ir draudzenes, kuras satuvināja kopīga dziedāšana korī. "Nu, protams, ir tēmas, par ko mums atšķiras viedokļi. Vienai [patīk ēst] dārzeņus, otrai gaļu." Tautību atšķirības ikdienā nejūt arī Artūrs un Edvards, kuri abi deg par skeitošanu. "Mēs darām šo lietu. Mums patīk to darīt, un viss pārējais aizmirstas reizēm." 

Šie ir tikai divi no stāstiem, kur cilvēki no dažādām tautībām, dažādām vērtību pasaulēm pratuši rast kopīgu valodu, pateicoties kam vienojošam. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) izveidojusi interneta resursu "meslatvijasiedzivotaji.lv", kur šie stāsti tiek apvienoti.

Kameras prezidents Aigars Rostovskis uzsvēra – šī ir uzņēmēju pašu iniciatīva Latvijas sabiedrības saliedēšanai, nevis kārtējais Eiropas fondu apgūšanas projekts.

"Šie impulsi nāca no mūsu biedriem. Biedri arī ziedoja mums kā organizācijai. Uzņēmēji arī ir cilvēki, un mēs visi saprotam, kas notiek pasaulē. Mēs esam analītiski domājoši un, ja prognozējam iespējamās problēmas, mums šobrīd ir ļoti svarīgi Latvijā būt vienotiem," norādīja LTRK prezidents.

Skeiteri Artūrs un Edvards stāstīja – publika viņu pulkā ir raiba, skeito gan puiši, gan dāmas, turīgi un mazturīgi, dažādu tautību un uzskatu pārstāvji.

"Mēs īsti laikam tam nepievēršam uzmanību, cik tu esi turīgs, vakcinējies vai nevakcinējies. Protams, ikdienā tās domas var atšķirties, bet skeitojot nekādas barjeras cilvēkiem nav savā starpā," teica Artūrs.

Edvards piebilda: "Mēs, iespējams, kaut kā šķeļamies tieši tajā lietā pašā. Jautājumos saistībā ar skeitbordu mēs varam strīdēties – man patīk labāk tas triks nekā tas. Bet tās tādas "insider" lietas. Ārpusē, manuprāt, nav nekas tāds."

Pirmos pieredzes stāstus video formātā ietērpis režisors Pāvels Gumennikovs.

"Tas galvenais, kas cauri visiem trijiem stāstiem vijas, – tas, ka šos cilvēkus vieno kopīgās intereses, aizraušanās, kas viņus aizrauj līdz sirds dziļumiem.

Un, man liekas, mums katram Latvijas iedzīvotājam ir kāda lieta, kas aizrauj, ap ko vienojas mūsu kopīgie draugi, kas mūs satuvina," sprieda režisors.

Kampaņas autori aicina apmeklēt vietni "meslatvijasiedzivotaji.lv", kur var ne vien iepazīties ar citu pieredzi, bet arī augšuplādēt un padalīties ar savu stāstu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti