Rīta Panorāma

Saruna ar Carnikavas novada domes priekšsēdētāju Daigu Mieriņu

Rīta Panorāma

«Volvo» no 2030. gada ražos tikai elektromobīļus

Saruna ar Regitu Zeiļu un Elīnu Celmiņu par cilvēku ar invaliditāti iekļaušanu darba tirgū

Kampaņā «Dara citādi – izdara tāpat!» veicinās nodarbinātību cilvēkiem ar invaliditāti 

Lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti iekļaušanos darba tirgū, palielinātu darba devēju iesaisti šo cilvēku nodarbinātības veicināšanā un iekļaujošas darba vides veidošanā, Labklājības ministrija atklājusi informatīvo kampaņu “Dara citādi – izdara tāpat!”, informēja ministrijā.

Kampaņas mērķis ir gan iedrošināt cilvēkus ar invaliditāti kļūt par aktīviem darba meklētājiem, piesakoties darba sludinājumiem, un ticēt savām spējām, gan izglītot un informēt darba devējus par iespējām nodarbināt cilvēkus ar invaliditāti. 

Kampaņas sauklis “Dara citādi – izdara tāpat!” izvēlēts, lai atgādinātu, ka cilvēkus ar invaliditāti vieno citādā pieeja darbu veikšanā, taču sasniegtais rezultāts var būt līdzvērtīgs jebkura cita cilvēka veikumam. Ir skaidrs, ka cilvēkiem ar invaliditāti ir dažādi ierobežojumi, taču lielākoties viņu fiziskās vai intelektuālās atšķirības tiek kompensētas ar alternatīvām spējām.

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Regita Zeiļa
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Krišs Lipšāns uzsvēra, ka nodarbinātība ir viens no galvenajiem faktoriem cilvēka spējai patstāvīgi veidot un vadīt savu dzīvi. Tādēļ arī cilvēki ar invaliditāti jāiedrošina sākt darba attiecības.

Ministrijas Darba tirgus politikas departamenta direktors Imants Lipskis norādīja, ka jāmazina stereotipi par cilvēku ar invaliditāti nodarbināšanu arī darba devēju vidū, izklāstot, ka uzmanība jāpievērš vides pielāgošanai un darba organizācijas izmaiņām, lai viņus sekmīgāk integrētu kolektīvā.

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas direktore Regita Zeiļa intervijās Latvijas Radio un Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka ļoti nozīmīgi atcerēties - Covid-19 krīzē darbu zaudē arī cilvēki ar invaliditāti.

 

Arī zvanu centra “Sonido” īpašniece un sociālā projekta “Parunāsim” dibinātāja Inga Muižniece uzsvēra, ka tieši uzņēmēji veido biznesa un arī sociālo vidi, radot darba vietas. Ar savu piemēru uzņēmums vēlas parādīt, kā ar mazām izmaiņām var radīt pievienoto vērtību, piesaistot darbiniekus, kuriem ir būtiskas darba devēja vērtības, sociālās atbildības politika un radītā pozitīvā sociālā ietekme.

Viena no kampaņas inovatīvākajām aktivitātēm ir “LinkedIn” cilvēkiem ar invaliditāti izveide. Aktīvi iesaistoties gan darba devējiem, gan cilvēkiem ar invaliditāti, tā kļūs par platformu, kas turpmāk savedīs kopā motivētus darba ņēmējus – cilvēkus ar invaliditāti – un atvērti noskaņotus darba devējus, dodot iespēju darba meklētājiem sevi pierādīt un realizēt profesionālajā dzīvē, vienlaikus mazinot bezdarba rādītājus cilvēku ar invaliditāti vidū. 

Labklājības ministrijas Sociālās iekļaušanas politikas departamenta direktore Elīna Celmiņa, atklājot digitālo fotoizstādi “Dara citādi – izdara tāpat!”, atgādināja: “Par cilvēka spējām var spriest, tikai iepazīstot un dodot iespēju, invaliditāte nav noteicošais kritērijs.” Izstāde viena mēneša garumā būs pieejama ikvienam interesentam, ļaujot iepazīties ar drosmīgiem stāstiem par cilvēku neatlaidību un spēju īstenot mērķus, neraugoties uz dzīves mestajiem izaicinājumiem.

Kampaņas laikā diskusiju ciklā tiks aktualizēti darba vietu pieejamības jautājumi, bet mājaslapā “www.cilveksnevisdiagnoze.lv” būs pieejama praktiska informācija par to, kas jāzina darba devējiem, pieņemot darbā cilvēku ar invaliditāti, kā arī noderīga informācija darba ņēmējiem, kas palīdzēs pieņemt lēmumu par pieteikšanos kādai konkrētai vakancei. Kampaņas laikā tiks veikta arī socioloģiskā aptauja, lai noskaidrotu darbinieku attieksmi pret cilvēku ar invaliditāti iekļaušanu kolektīvā. Iegūtie rezultāti palīdzēs novērtēt, cik iekļaujoša ir darba vide dažādos uzņēmumos un iestādēs, un izprast, kuros virzienos turpmāk pastiprināti jāstrādā gan uzņēmējiem, gan politikas veidotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt