Ziņu speciālizlaidums

Slēdz gaisa telpu Krievijas aviokompānijām

Ziņu speciālizlaidums

Krievijas iebrukums Ukrainā. Ziņu speciālizlaidums plkst. 13.00

Pašvaldības gatavojas bēgļu uzņemšanai

Kaminskis: Pašvaldības ir gatavas ne tikai izmitināt Ukrainas bēgļus, bet arī atvest

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas pašvaldības ir gatavas iesaistīties, nodrošinot ne tikai Ukrainas bēgļu izmitināšanu, daudzas pašvaldības jau ir gatavas atvest šos cilvēkus, norāda Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vadītājs Gints Kaminskis.

"Zvana, informāciju dod arī privātie. Pašvaldības ir gatavas iesaistīties ne tikai ar izmitināšanu, daudzas pašvaldības jau ir gatavas atvest šos cilvēkus. Faktiski aktivitāte nāk no visām pusēm," norāda Kaminskis.

Pašlaik Latvijā garantētas vismaz septiņi tūkstoši gultasvietu bēgļiem no Ukrainas. Iesaistījušās pilnīgi visas pašvaldības, un turpinās sagatavošanās darbi plašai bēgļu uzņemšanai.

"Informācija tikai šobrīd tiek apkopota. Tikai pašvaldības vien parādījušas, ka var uzņemt septiņus tūkstošus cilvēku. Runājām arī ar Ekonomikas ministriju, kas strādā ar uzņēmējiem, viesnīcām, lai atrisinātu šo jautājumu nekavējoties. Bet būtiski ne tikai tūlīt atrisināt, bet domāt arī, kas notiek tālāk, kad šie cilvēki būs šeit. Kas notiks ar izglītību, kas notiks tālāk ar pirmsskolas izglītību, ar pabalstu sistēmu," skaidro LPS vadītājs, pieļaujot, ka "droši vien būs nepieciešams papildu finansējums, bet tas ir jārisina paralēli, šobrīd galvenais ir nodrošināt [izmitināšanu]".

Iepriekš Ekonomikas ministrija informēja, ka līdz 27. februāra rītam 99 Latvijas uzņēmumi iesnieguši informāciju par vakancēm, kuras varētu piedāvāt Ukrainas iedzīvotājiem. Tāpat līdz 27. februāra rītam 59 uzņēmumi no visas Latvijas pauduši gatavību ziedot dažādas pirmās nepieciešamības preces, ilgāk uzglabājamas pārtikas preces, higiēnas un medicīnas preces, apģērbu, degvielu, autoķīmijas preces, arī autotransportu un sakaru un saziņas līdzekļus, kā arī bezatlīdzības izmitināt bēgļu ģimenes.

Vēl līdz 27. februāra rītam 293 tūristu mītnes visā Latvijā paudušas gatavību uzņemt bēgļus no Ukrainas. Visvairāk palīdzību piedāvājušas tūristu mītnes Rīgas pilsētā, Tukuma novadā, Madonas novadā, Liepājā un Dienvidkurzemes novadā, kā arī Siguldas un Ventspils novadā. 

Ekonomikas ministrija joprojām aicina visus, kuriem ir iespēja palīdzēt un kuri ir gatavi iesaistīties ziedošanas akcijā, norādīt savu informāciju šajās vietnēs:

  • uzņēmumi, kas gatavi ziedot preces vai bez maksas uzņemt bēgļus: ej.uz/Ukrainai (informāciju apkopo Ekonomikas ministrija);
  • uzņēmumi, kas gatavi nodarbināt bēgļus: ej.uz/vakancescilvekiemnoukrainas (informāciju apkopo Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra);
  • iedzīvotāji, kas gatavi bezmaksas uzņemt bēgļus: ej.uz/atbalstscilvekiemnoukrainas  (informāciju apkopo biedrība “Gribu palīdzēt bēgļiem”).

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins arīdzan piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Krievijas okupācijas spēki sāka uzbrukumu Ukrainai, kas sīvi pretojas iebrucējiem. Starptautiskā sabiedrība asi nosoda Krievijas rīcību, pret Putina režīmu tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas.

Pēc aptuvenām aplēsēm Ukrainu pirmajās trīs kara dienās pametuši 115–150 tūkstoši cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti