4. studija

Vai tirdzniecība autostāvvietā pie slimnīcas ir likumīga?

4. studija

Dubļi, peļķes, bedres - grūti izbraucams zemes ceļš... Rīgā!

Kamēr viena Rīgas domes struktūrvienība plāno mājas nojaukšanu, cita - tirgo dzīvokli!

Kamēr viena Rīgas domes struktūra plāno māju nojaukt, cita tajā tirgo dzīvokli

Rīgā, Ormaņu ielas 6. namā šobrīd tiek pārdots dzīvoklis, lai gan šo māju nākamgad plānots  nojaukt, ziņoja LTV raidījums “4. studija”.

Dzīvokļa izsoli rīko Rīgas pašvaldības Dzīvojamo māju privatizācijas komisija. Dzīvokļa īpašnieks – Rīgas domes Mājokļu un vides departaments. Tiek izsolīts omulīgs, remontējams dzīvoklis Āgenskalna vēsturiskās apbūves sirdī – Ormaņu ielā 6. Tā sākuma cena ir 28 800 eiro. Izsole izsludināta jau 26. novembrī.  

“Nesen nomira viena sieviete, kura bija īrniece, un tas dzīvoklis attiecīgi pārgāja pašvaldības īpašumā. Tad viņi laikam izdomāja to, ka šo dzīvokli var likt izsolē, bet netika ņemts vērā fakts, neatceros precīzi, ka – laikam pirms trijiem gadiem – īpašnieku kopsapulcē tika nolemts, ka šī māja tiks nojaukta vispār,” stāstīja Ormaņu ielas iedzīvotājs Sergejs Kostiļevs.

Kad īpašnieki no tā atteikušies, sāktas tiesvedības, lai cilvēki mājokļus varētu privatizēt. Viens no īpašniekiem ir arī pašvaldība. Savulaik kopīga adrese – Ormaņu 6 – bijusi trīs mājām, kas tagad atrodas uz vairāku īpašnieku zemes. Daļa dzīvokļu ir privatizēti. Māju numerācijai pievienoti burti A un B, bet nams, kuru rotā vien sestais numurs, tā arī palicis pašvaldības īpašumā.

Tajā neviens dzīvoklis nav privatizēts. Turklāt pats Rīgas domes Mājokļu un vides departaments savulaik bijis iniciators, ka nams būtu nojaucams.

“Likās interesants šis fakts, ka māja ir uz nojaukšanu, un pēkšņi tiek piedāvāts dzīvoklis, kuru var nopirkt un kļūt par īpašnieku mājā, kuru drīz nojauks, tāpēc interesants kļuva jautājums, ka viena Rīgas domes struktūra jau plāno projektu par ēkas nojaukšanu, bet cita pašvaldības struktūra tajā pašā laikā piedāvā nopirkt dzīvokli,” atzina Sergejs.

Viņš, pamanījis nekonsekvenci Rīgas domes darījumos, uzrakstījis vēstuli, adresētu visiem mājokļa pārdošanas lietā iesaistītajiem departamentiem un domes sturktūrvienībām.

Atbildējis tikai “Rīgas namu pārvaldnieks”, kura rīcībā ir 5 tūkstoši eiro, lai namu jau 2021. gadā nolīdzinātu līdz ar zemi.

Tikmēr Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā skaidro, ka tik tiešām šajā reizē notikuši divi darījumi vienlaikus. Kamēr viens no departamentiem strādā, lai namu nojauktu, otrā – notiek izsole.

Mājokļu un vides departamenta  Apsaimniekošanas pārvaldes priekšniece Ingrīda Mutjanko  skaidroja, ka departamenta rīcībā “bija 2016. gada atzinums, kurā bija atzīts, ka ēkas būvkonstrukcijas ir nolietojušās vairāk nekā 50% apmērā un līdz ar to tas liecina par to, ka ēka ir diezgan sliktā tehniskā stāvoklī”.

“Šī ēka ir Ormaņu ielas īpašumu sastāvā kā viena no trīs literiem. Tātad tur ir trīs dzīvojamās ēkas. Un īpašnieku kopība balsoja par to, lai šo ēku jauktu nost. Ņemot vērā mājokļa apsekošanu, arī Mājokļu un vides departaments savā Rīgas pilsētas dzīvojamā fonda ekspluatācijas komisijā izskatīja šo jautājumu un, ņemot vērā, ka visi seši dzīvokļi šajā mājā ir pašvaldībai piederoši, tad mēs arī atbalstījām šo dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu,” atzina departamenta pārstāve.

Īpašnieku kopības lēmumu gan domē atbalstījuši tikai līdz brīdim, kad viena dzīvokļa īrniece devās aizsaulē.

“Dzīvokļu pārvalde ziņoja ierastajā kārtībā tieši privatizācijas komisijai, ka dzīvoklis ir atbrīvojies un tas ir jānodod atsavināšanai.

“Šī kļūme šobrīd ir sakārtota, un šobrīd ekspluatācijas komisijā  ir iekļauts arī dzīvokļu komisijas pārstāvis, līdz ar to jautājumi tiks izskatīti kompleksi, ņemot vērā visus apstākļus. Pašlaik situācija ir tāda, ka Dzīvokļu pārvalde ir atsaukusi pieteikumu par atsavināšanu privatizācijas komisijā. Tātad, atsavināšanas process ir apturēts, un mēs no savas puses esam pārvaldniekam pasūtījuši atkārtoti veikt tehniskās apsekošanas atzinumu, kurā mēs noteikti skatīsimies, kāds ir šīs ēkas tehniskais stāvoklis,” informēja Mutjanko.

Pilsētas domē skaidro – ja izrādīsies, ka nama konstrukcija ir stabila, māju pat atjaunos. Šobrīd dzīvokļa izsole ir apturēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt