Kam uzticēt Rīgas atslēgas? Noskaidro «Mēru šķirotavā»!

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās par galvaspilsētas atslēgām cīnās 15 saraksti, un lai vēlētāji varētu vairāk uzzināt par mēra amata kandidātu nostāju un prioritātēm, portāls LSM.lv un Latvijas Radio sadarbībā ar domnīcu “Providus” piedāvā ikvienam interesentam “Mēru šķirotavu”.   

Anketa "Mēru šķirotava" ir 15 jautājumu tests, kura mērķis ir iepazīstināt rīdziniekus ar mēra amata kandidātiem un ļaut salīdzināt savus priekšstatus par Rīgai aktuāliem jautājumiem ar kandidātu vīziju. 

Rīgā ir daudz arī praktiski risināmu uzdevumu, kuru nepieciešamību neapšauba (gandrīz) neviena partija, taču dažādiem kandidātiem var atšķirties skatījums uz to, cik šo uzdevumu risināšana ir prioritāra salīdzinājumā ar citiem darbiem. Tādēļ "Mēru šķirotavas" anketas pamatā ir iebūvēta jauna pieeja – atbilžu variantu prioritizēšana. Mēra amata kandidātiem tika dota iespēja savām atbildēm pievienot komentārus un skaidrojumus, ar atbildēm un komentāriem var iepazīties “Mēru šķirotavā” un kandidātu profilos LSM vēlēšanu sadaļā.

Aizpildot anketu, varēs noskaidrot, ar kuriem mēra amata kandidātiem lietotājam sakrīt vīzija par svarīgākiem darbiem un nostājas kādos konkrētajos un praktiskajos jautājumos.

Katra jautājuma uzdevums: sakārtot trīs atbildes prioritārā secībā, sākot ar vēlamāko variantu un beidzot ar nevēlamāko.  Tāpat anketas aizpildītājam ir dota iespēja izlaist tos jautājumus, kur viņam nav viedokļa vai kuri viņam nešķiet svarīgi.

Anketas saturu izstrādāja domnīca “Providus”, portāls LSM.lv visus 15 sarakstu  mēra amata kandidātus aicināja atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem. Līdz 2020.gada 4.augustam atbildes bija saņemtas no 10 sarakstu mēra amata kandidātiem.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti