Kalvāne: Bezdarba līmenis aizvien ir augsts

8,8% iedzīvotāju Latvijā aizvien ir bezdarbnieki un šis apjoms ir uzskatāms par augstu, intervijā Latvijas Radio programmā „Rīta Panorāma” otrdienas rītā sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vadītāja Inese Kalvāne.

„Bezdarba līmenis joprojām ir augsts, es gribētu teikt, ar būtiskām reģionālām atšķirībām, taču tas nepieaug,” norādīja Kalvāne.

Viņa skaidroja, ka Latvijā bezdarba situācijai ir raksturīga sezonāla svārstību tendence. Proti, vasarā bezdarba līmenis sarūk. Viszemākais bezdarba līmenis ir Rīgā – 5,2%. Tāpat relatīvi neliels bezdarba līmenis ir arī Valmierā un Jelgavā. Toties augsts bezdarba līmenis ir Liepājā un Rēzeknē.

Kalvāne atzina, ka gaidītos augļus nav devusi mobilitātes pabalsta ieviešana. Acīmredzot nav tik viegli aizbraukt prom no mājām uz 10 stundām dienā, ieskaitot ceļu, pieļāva Kalvāne.

Tikmēr darba devēji aizvien visvairāk meklē pārdevējus, pavārus un metinātājus. Savukārt augstākās kvalifikācijas darbu vidū lielākais pieprasījums ir pēc informācijas tehnoloģiju (IT) speciālistiem.

Aizvien būtisks bezdarba līmenis saglabājas jauniešu vidū. 9% no visiem NVA reģistrētajiem bezdarbniekiem ir cilvēki vecumā no 15 līdz 23 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti