4. studija

Tīnūži-Koknese: 60 km bez iespējas uzpildīt degvielu! Kāpēc autovadītāji par to netiek informēti?

4. studija

4. studija

Kalupes pagasta iedzīvotāji neizpratnē - kāpēc aizmirsta Baltmuižas kapsēta?

Kalupes ļaudis neizpratnē – kāpēc aizmirsti Baltmuižas kapi

Vasarā lauku un pilsētu kapos tiek atzīmēti kapusvētki. Daudzviet kapu teritorijas ir sakoptas, bet Daugavpils pusē vietējie iedzīvotāji nebūt nav mierā ar to, kā izskatās Baltmuižas kapu apkārtne. 

Vietējā iedzīvotāja Kornēlija Jonāne stāstīja, ka uz Baltmuižas kapiem ir grūti nokļūt. Taisnākais ceļš uz kapiem ir dubļains un neizbraucams. Tā vietā nākas izmantot apkārtceļu, kas ir teju sešas reizes garāks par īsāko ceļu.

Pagasta iedzīvotāja Irina Nikolajeva atzina, ka vērsusies pašvaldībā ar lūgumu sataisīt īsāko ceļu uz kapsētu, taču tur norādīts, ka pašvaldība "suņu ceļus" nelabo. "Kāpēc tos sauc par suņu ceļiem?" neizpratnē bija sieviete.

Kalupes pagasta pārvaldes kapsētu pārzinis Jānis Ivdra, vaicāts, vai pašvaldībai nav pa spēkam savest kārtībā nepilnu kilometru garu ceļa posmu, norādīja, ka šim ceļam nav ne vainas un prioritārāki ir citi ceļi.

Ceļš ir tikai viena no bēdām. Arī kapu teritorija netiek pietiekami labi apsaimniekota: te sēta ir, te nav. Zemē palikuši vecās sētas caurumi. Arī kapsētas trepes pieejamas vien alpīnistiem.

Ivdra stāstīja, ka iepriekš kapus ieskāvis koka žogs, bet pērn tas demontēts. Tā vietā tagad tiek likts dzelzs nožogojums. Pagaidām sēta vēl nav uzlikta visā garumā, jo budžetā nebija paredzēti tai nepieciešamie līdzekļi.

Ja sēta ap kapiem tiek solīta, tad īsākais piebraucamais ceļš gan palikšot tieši tādā pašā stāvoklī kā līdz šim. Šķembu ceļu izveidot neesot iespējams, jo to neatļauj budžets.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti