Rīta Panorāma

Intervija ar Indru Lūkinu

Rīta Panorāma

Intervija ar mūziķi Gacho.

Intervija ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru

Kalnmeiers skarbi kritizē policijas Rīgas reģiona pārvaldi; novilcināta arī «Rīgas nanoūdens» lieta

Valsts policijas vadībai ir vērts pievērst uzmanību tam “kas notiek, un, pareizāk sakot, nenotiek” policijas Rīgas reģiona pārvaldē, jo neizdarības pazudušās cigarešu ražošanas iekārtas lietā nav vienīgās, piemēram, ir novilcināta arī tā dēvēta “Rīgas nanoūdens” lieta, LTV “Rīta panorāma” sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. 

Kalnmeiers norādīja, ka nevar apgalvot, ka policisti būtu tīši pieļāvuši nelikumīgas darbības, bet par bezdarbību gan var runāt, jo šajās lietās bija jādara nepieciešamās darbības daudz ātrāk un operatīvāk.

Policijas Rīgas reģiona pārvaldē izmeklēšanas nevirzās tādos tempos un ar tādu efektivitāti, kā vajadzētu, atzina ģenerālprokurors. Viņaprāt, tas ir pietiekams pamats “policijas vadībai reaģēt”.

Viņš pastāstīja, ka pazudušās cigarešu ražošanas iekārtas epopeja sākās vēl 2014.gadā, kad aizturēja auto ar nelegālajām cigaretēm, un vēlāk Muitas policija atrada ražotni, kur tās varētu būt ražotas, kā arī noteica aizliegumu izmantot ražošanas iekārtas, lai nodrošinātu ekspertīzi. Tas bija pareizi, jo ekspertīzi var nodrošināt tikai iekārtai, kas spēj darboties, līdz ar to šo iekārtu nevarēja demontēt.

Vēlāk lieta nodota Rīgas reģiona policijas pārvaldei, un, kad policijai ieradās ražotnē, lai apskatītu iekārtu, tās jau vairs tur nebija. Ģenerālprokurors šajā lietā saskata neprofesionālu rīcību no Muitas policijas puses un bezdarbību no Rīgas reģiona policijas puses.

Turklāt pazudušās cigarešu ražošanas iekārtas lieta nav vienīgā, kurā bijusi novilcināšana. Arī  “Rīgas nanoūdens” lieta tika vilcināta, tagad gan šī lieta nodota Ekonomikas policijai. 

Savukārt lietā par cigarešu iekārtu pazušanu turpinās izmeklēšana.  

"De facto" svētdien, 8.maijā, ziņoja, ka, izmeklējot iespējamos pārkāpumus licencētā cigarešu ražotnē “Juriga”, neskaidros apstākļos pazudusi cigarešu ražošanas līnija.  Pierādījums izgaisis laikā, kamēr Valsts policija pārņēmusi lietas materiālus no Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas. Ņemot vērā šo informāciju, premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) lūdz izvērtēt iesaistīto personu rīcības savlaicīgumu un tiesiskumu, kā arī atbildību par veiktajām darbībām un bezdarbību.

Jau vēstīts arī, ka prokuratūrai atkal nācies iesaistīties „nanoūdens” lietā par „Rīgas satiksmes” (RS) mazgāšanas līdzekļu iepirkumu - uzraugošais prokurors pieprasījis nomainīt procesa virzītāju lietā. 

“Nanoūdens” lietas saistīta ar „Rīgas satiksmes” 2013.gadā noslēgto  280 000 latu vērto līgumu ar celtniecības uzņēmumu "MJ partneri"; līgums formāli paredzēja nanotehnoloģiju piegādi Rīgas pilsētas pasažieru pārvadājuma uzņēmumam transportlīdzekļu mazgāšanai. Piegādi reāli nodrošināja citas firmas, un izrādījās, ka pēc pasūtījuma saņemšanas uz RS aizveda ķīmijas preču iepakojumā sapakotu ūdeni.

6 komentāri
Harpuna
No likuma "Par Valsts ieņēmumu dienestu": Lai atklātu un novērstu noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus pārvaldes kompetencē esošajos jautājumos, Muitas policijas pārvaldes ierēdņiem ir tiesības:Likumā noteiktās kompetences ietvaros un kārtībā uzlikt administratīvos sodus un konfiscēt administratīvo pārkāpumu priekšmetus un izdarīšanas rīkus.- Likumā noteiktās kompetences ietvaros un kārtībā izņemt ar administratīvo pārkāpumu saistīto mantu un dokumentus, ja par attiecīgā pārkāpuma izdarīšanu paredzēta konfiskācija. Varbūt katrs dienests beidzot atbildēs par savu neizdarību, nekompetenci vai vilcināšanu?....
tā lūk
Izskatās ka beidzot sāks kratīt sūdus ko šī brīža Rīgas domes vadība sataisījusi. Smirdēs vareni, it sevišķi komentāros.
flix
mafija ir nemirstīga
Aivars
Tur nu gan prasās pēc rotācijām vadībā!!!
Kŗemilek
Bet mūsu iekšlietu ministrs ir tik izcils, ka viņu pat par premjeru mēģināja virzīt! :D
:D
Kalnmeijers runā par Rīgas reģiona pārvaldes atbildību. Kāds tam ir sakars ar Iekšlietu ministru, kurš nekad nav bijis Rīgas reģiona pārvaldes vadītājs? Vai tad Rīgas reģiona pārvaldes vadītāju virzija premjera amatam? Bērniņ, pirms sēdies uz podina, novelc bikšeles. Citādi kauns un smaka.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti