Rīta Panorāma

Mežu dienas Tērvetē

Rīta Panorāma

Intervija ar Sandi Jansonu par elektrības tarifu samazināšanas iespējām

Intervija ar Ēriku Kalnmeieru

Kalnmeiers: Rūpīgi vērtējams, vai Bordāna neuzticības izteikšana nav politisks spiediens

Partiju pārstāvji saskata problēmu tajā, ka Ģenerālprokuratūras lietvedībā atrodas Jaunās konservatīvās partijas (JKP) biedra kriminālprocess. Ja tas ir pamats ģenerālprokurora atbrīvošanai, rūpīgi vērtējams, vai tas nav politisks spiediens, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Ģenerālprokurors atgādināja par līdzīgu gadījumu Polijā, kur tika pievērsta starptautiska uzmanība un sekoja attiecīgo Eiropas institūciju rīcība. Kalnmeiers uzskata, ka būtu vērtējams, vai arī viņa gadījumā nepieciešama pārbaude Eiropas līmenī. Viņš uzskata, ka centieni panākt ģenerālprokurora atbrīvošanu no amata piesaistīs starptautisku uzmanību.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) izteicis neuzticību ģenerālprokuroram. Viņš rosina vērtēt Kalnmeiera atbilstību amatam saistībā ar attieksmi un darbībām cīņā ar naudas atmazgāšanu. Jautāts, vai neuzticības izteikšana saistīta ar JKP biedra Jura Juraša kriminālprocesu, Bordāns atbildēja noliedzoši.

Kalnmeiers intervijā norādīja, ka saistībā ar cīņu pret naudas atmazgāšanu prokuratūra pilda visu, kas ir uzraugu "Moneyval" darba plānā. Salīdzinot 2018. un 2017. gadu, rādītāji esot krietni uzlaboti - palielināts gan lietu skaits, gan apsūdzētās personas. No šī gada janvāra līdz maijam iepriekš minētie rādītāji, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu 2018. gadā, esot dubultojušies.

Ģenerālprokurors piebilda, ka lielākā problēma darbā ir cilvēkresursu trūkums, kas paildzina arī lietu izmeklēšanu.

Kalnmeiers atzina, ka Latvijai, acīmredzot, vajadzēja kārtīgu spērienu, lai iekustinātu procesu. Pašlaik esot pastiprināta uzraudzība un kontrole. Svarīgi bijis pārorientēt cilvēkus un sniegt apmācības, jo finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšana ir ļoti sarežģīta. Pašlaik darbinieki strādājot ļoti labi. "Padarīts ir ļoti daudz!" uzsvēra ģenerālprokurors.

Viņu nebaidot pārbaude, kuru prasa Bordāns, jo tad būtu jāuzklausa prokuratūras viedoklis un jāvērtē ministra informatīvā ziņojuma atbilstība patiesībai.

KONTEKSTS:

Ar kritisku vērtējumu Latvijas institūciju spējām novērst naudas atmazgāšanu un ierobežot masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas finansētājus pērn 23. augustā klajā nāca Eiropas Padomes ekspertu komitejas "Moneyval" naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanas eksperti. Tādēļ valstij noteikts pastiprinātas kontroles režīms, kas nozīmē, ka, nespējot uzlabot naudas atmazgāšanas kontroli, Latvija var nonākt tā dēvētajā pelēkajā sarakstā.

4 komentāri
Zane Līvmane
Kalnmeiers tagad sūdzās visās TV programmās, gan jau drīz aizies politikā!
Skaisle Jatalniece Jatalniece
Lielāki sarezģījumi par tiem, kurus ir radījuši korumpanti un oligarhi, kurus nespēj notiesāt kalnmeiera un bičkoviča iestādes – Latvijai nemaz nevar būt Tauta ir nodzīta nabadzībā , ēnu ekonomika sāk dominēt, bet kalnmeiers uztraucas , ko teiks starptautiskā saiedrība. Laikam domājis biedra putina viedokli… jā un te ir šī kontrole pār sabiedriskajiem medijiem – kuru īsteno ZZS un NA ieceltā neplp – kuras vadone ķezbere lepni saslējās , kad klanmeiera kantoris paziņoja , neplp likumpārkāpumi nav nekas nopietns nu tagad ltv1 atstrādā kalnmeiera pakalpojumu -sak dots pret dotu – un mums tajā jānoskatās un par to vēl jāmaksā nenormālākā m-a – godavārds !!!!
Boney Mcbrain
Pilnīgi noteikti ir politisks spiediens. Tas arī ir ministra uzdevums - ar politiskiem līdzekļiem sakārtot un vadīt tam uzticēto jomu. Kas Kalnmeijeru neapmierina? Vai arī Kalnmeijers vienkārši lieto jēdzienus, ne visai saprotot to nozīmi? Kā papagailis atkārto kaut kur avīzēs izlasīto?
Anonīms lietotājs 6871
Ģenproks NEKAD nav izcēlies ar objektīvu spēju paškritiski novērtēt savu un viņa vadītās prokuratūras sniegumu. Slīgst pašapmierinātībā un meklē skabargas citu acīs.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti