Kalnmeiers nemierā ar policijas darbu «Rīgas satiksmes» «nanoūdens» lietā

Nesen prokuratūrai atkal nācies iesaistīties „nanoūdens” lietā par „Rīgas satiksmes” mazgāšanas līdzekļu iepirkumu - uzraugošais prokurors pieprasījis nomainīt procesa virzītāju lietā, intervijā Latvijas Radio ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

“Bija atteikums, bet pēc prokuratūras norādījumiem tika veikta pārbaude, konstatēja, sāka procesu. Tagad septembrī, ņemot vērā, ka ir pagājis pietiekoši ilgs laiks, es devu komandu veikt pārbaudi, kas lietā notiek. Uz šo brīdi uzraugošais prokurors ir griezies pie izmeklētāja tiešā priekšnieka ar pieprasījumu nomainīt procesa virzītāju tamdēļ, ka netiek pildīti prokurora norādījumi un faktiski izmeklēšanā nenotiek tik kvalitatīvi procesa virzība, kā tam būtu jābūt,” pastāstīja Kalnmeiers.

Līdzīgi prokuratūrai nācās iesaistīties kriminālprocesā saistībā ar pašvaldības uzņēmumā „Rīgas namu pārvaldnieks”, iespējams, fiktīvi nodarbinātām 13 personām pēc tam, kad policija sākumā atteicās lietu izmeklēt. Komentēdams šo lietu, ģenerālprokurors norāda, ka arī krimināllietās, kur ir prognozējama liela sabiedrības uzmanība, Valsts policijas izmeklētāji savus pienākumus pilda negribīgi un pavirši.

Kopumā Kalnmeiers problēmas ar nekvalitatīvu izmeklētāju darbu skaidro divējādi: “Lielā mērā tas ir saistīts arī ar to, ka negrib. Redz, ka tur var būt sarežģīta lieta, vieglāk ir uzrakstīt atteikumu, ka būs mazāk darba.

Otrkārt, ļoti bieži izmeklētāju tiešie priekšnieki, kuri būtu atbildīgi par to, lai kontrolētu savu padoto darbu, viņi to nedara un arī nepilda prokurora norādījumus. Katrā ziņā nenodrošina kvalitatīvu darbu.”

Pilno interviju ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru par jaunākajām aktualitātēm prokuratūrā klausieties piektdien, 25.septembrī, programmā „Labrīt” un lasiet ziņu portālā lsm.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti