Kalnmeiers: Bargais sods par naidīgiem komentāriem nekad netiek izmantots

Likuma sankcijā ietvertais soda bargums par naidīgiem komentāriem, piemēram, rasistiskiem ir pietiekošs, tikai tas nekad netiek izmantots, intervijā aģentūrai BNS sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

"Runājot par komentāriem internetā, domāju, ka likuma sankcijā ietvertais soda bargums ir pietiekošs, tikai tas nekad netiek izmantots. Pagājušajā un aizpagājušajā gadā piedalījos konferencē par naida noziegumiem un veicu analīzi gan par pie mums veikt naida noziegumu saturu, gan par tiem piemērotajiem sodiem. Jāatzīmē, ka par šiem noziegumiem Latvijā ne reizi nav piemērota brīvības atņemšana kā sods. Šo noziegumu skaits ir bez būtiskas dinamikas, pēdējos gados tas ir praktiski nemainīgs," klāstīja Kalnmeiers.

Ģenerālprokurors arī atzīst, ka Latvija ir diezgan lojāla pret šiem komentāriem internetā. Piemēram, Lielbritānijā par tādiem komentāriem, par kuriem pie Latvijā neviens pat aci nepamirkšķinātu, tiktu piemērots bargs sods.

"Šī atšķirība ir būtiska. Latvijā par šādu rīcību piemērotie sodi nav pat vidējā barguma līmenī, nemaz nerunājot par bargāko galu. Reālas brīvības atņemšanas nav nevienas, ir bijuši nosacīti sodi un piespiedu darbs. Šajā gadījumā nav aktuāla pat likuma sankcijas bardzība, cik jau esošo sodu piemērošanas prakse," norādīja Kalnmeiers.

Ģenerālprokurors uzskata, ka Latvijā pret naidīgiem komentāriem varētu darboties arī ar to, kas jau pašlaik ir paredzēts likumā, un galvenais, lai cilvēki saprastu, ka internets nav izgāztuve, kurā izgāzt visus savus atkritumus, kas sakrājušies, un ka par to var saņemt reālu sodu.

"Ja cilvēks saņemtu reālu sodu, viņš pārdomātu savu rīcību," viņš piebilda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti