Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktori Baibu Vītoliņu

Rīta Panorāma

Šovakar TV pirmizrāde! 22.10 vēsturiskā drāma «Dvēseļu putenis»

Lāčplēša diena. Intervija ar NBS komandieri, ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu

Kalniņš: Bruņotie spēki valsti nevar aizstāvēt attālināti; 40 karavīri saslimuši ar Covid-19

Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) ar Covid-19 saslimuši 40 karavīri, savukārt 182 tiek novēroti, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica NBS komandieris Leonīds Kalniņš.

"Būtu ļoti dīvaini teikt, ka bruņotie spēki nodrošina Latvijas valsts aizsardzību attālinātā režīmā. Mēs to nevaram izpildīt, tāpēc nevaram arī izslēgt gadījumus, kad karavīri inficējas ar Covid-19," viņš sacīja.

Kalniņš uzsvēra, ka NBS nepieciešamības gadījumā ir gatavi atbalstīt Valsts robežsardzi, Valsts policiju un Ieslodzījuma vietu pārvaldi, kā arī civilās aizsardzības institūcijas uzdevumu izpildei, vienlaikus nodrošinot valsts aizsardzību. Jau pavasarī NBS palīdzība noderēja robežsardzei.

Runājot par Lāčplēša dienu, Kalniņš stāstīja, ka NBS turpina tradīciju atbalstīt cilvēkus, kuriem visvairāk vajadzīgs atbalsts – veco ļaužu namus un bērnunamus. Svinīgo dienu bruņotie spēki sāks ar tradicionālo dievkalpojumu un ierobežotā skaitā Brāļu kapos noliks svecītes un ziedus kritušo karavīru piemiņai.

Atbildot uz jautājumu par to, kas ir mūsdienu Latvijas varonis, Kalniņš sacīja, ka tas ir Latvijas pilsonis, kurš attīsta mūsu valsti, lai tā zeltu, kā arī sagatavo sevi, lai būtu gatavs valsts aizsardzībai.

"Šodien varonis ir Latvijas pilsonis, kas veido valsti, kas sapņo, lai tā būtu zeļoša un plaukstoša, kas ir sagatavojis sevi, lai būtu gatavs to aizstāvēt. Tas ir varonis, kas ir tepat, Latvijā, un veido dzīvi, lai tā būtu gaiša un to varētu atstāt mūsu bērniem," sacīja Kalniņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti