Kalniņš atzinīgi vērtē militārās mācības «Namejs 2018»

Tikpat kā noslēgušās Latvijā līdz šim vērienīgākās militārās mācības “Namejs 2018”. Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris to iznākumu vērtē ļoti atzinīgi, īpaši izceļot veiksmīgo sadarbību ar Valsts policiju un robežsardzi.

Mācību priekšpēdējā dienā Ādažu militārajā bāzē tika izspēlēts valsts aizsardzības scenārijs ar vērienīgu kaujas spēju demonstrāciju. 

"Mēs maksimāli pārbaudījām visas savas spējas – gaisa spēki, jūras spēki, kiberaizsardzība, info tehnoloģijas, mēs atstrādājām tos taktiskos uzdevumus, par ko varbūt katram pilsonim negribas iedziļināties, bet tā ir tāda mūsu taktika, kā mēs ļoti komplicētā vidē vēlamies nodrošināt valsts aizsardzību, novājinot pretinieku," par mācībām stāsta NBS komandieris Leonīds Kalniņš.                                                      

“Namejs 2018” norisinājās vairākās fāzēs gan militārajā teritorijā, gan ārpus tās. Mācībās piedalījās karavīri no 12 valstīm, kā arī zemessardze, rezervisti, valsts policija un robežsardze. Šīs mācības dalībnieku skaita ziņā bija pieckārt vērienīgākas nekā 2014. gadā, kad Namejs norisinājās pirmo reizi. No 20. augusta teju divas nedēļas plecu pie pleca skrēja, šāva un krita vairāk nekā 10 tūkstoši dalībnieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti