Rīta intervija

EP vēlēšanu kandidāti: "Jaunās Saskaņas" pārstāvis Jānis Orinskis

Rīta intervija

Ilga Šuplinska neatcels lēmumu par finansējuma pārtraukšanu specializētajās skolās

Zanda Kalniņa-Lukaševica: ES nākotnes jautājums - atjaunot ticību savienībai

Kalniņa-Lukaševica: ES nākotnes izaicinājums - ticības atjaunošana savienībai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Viens no svarīgākajiem Eiropas Savienības (ES) nākotnes jautājumiem ir ticības atjaunošana savienībai un tas, kā bloku padarīt tuvāku pilsoņiem, intervijā Latvijas Radio sacīja Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Politiķe atzina, ka 9. maiju sajūt kā ES dzimšanas dienu un Latvijas dalība savienībā nozīmē, ka tas ir liels un svarīgs brīdis. "Īpaši tiem cilvēkiem, kuri atceras to [ka pirms pievienošanās ES] iespēju bija mazāk. Es pati katru gadu ap šo laiku dodos uz skolām runāt par ES. Jauniešiem tas ir dabiskāk. Vecākā paaudze atceras, ka 9. maijs tika izmantots arī citiem nolūkiem," teica Kalniņa-Lukaševica.

Tā dēvētās Uzvaras dienas svinētāju 9. maijā paliek aizvien mazāk, un situācija mainoties - cilvēki arvien vairāk šajā datumā atzīmē Eiropas dienu.

"Partiju šķirotava"

"Partiju šķirotava"

Atrodi “savus” deputātu kandidātus, ar kuriem tev visvairāk sakrīt viedokļi par prioritātēm un rīcību 16 dažādās situācijās Eiropas Parlamenta darbā.

Aizpildi anketu un uzzini! 

Ceturtdien ES līderi pulcējas Rumānijas pilsētā Sibiu, lai diskutētu par bloka prioritātēm nākamajiem pieciem gadiem. Kalniņa-Lukaševica norādīja, ka galvenie ES izaicinājumi mūsdienās ir ekonomikas konkurētspējas nodrošināšana, iedzīvotāju labklājības celšana un drošības jautājumi. "Krievijas draudi, migrācija, terorisms. Kā mums atjaunot ticību ES, kā ES savienoties atpakaļ ar saviem pilsoņiem?" svarīgos jautājumus nosauca ĀM parlamentārā sekretāre.

Kalniņa-Lukaševica norādīja, ka 15 dalības gados Latvija ir daudz ieguvusi no ES. Lielu izpratni mūsu valsts politiķiem sniedza arī Latvijas prezidentūra ES Padomē. "Dalības briedumu ieguvām, kad vadījām ES. Tas ir brīdis, kad pats esi režisors, pats vadi visu darbu. Pēc 2015. gada [kad notika Latvijas prezidentūra] mēs esam ieguvuši pamatīgāku pašapziņu - ne tikai, ka drīkstam piedalīties, bet varam arī veidot visu ES nākotni un panākt risinājumus," teica Kalniņa-Lukaševica.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužinieks intervijā Latvijas Televīzijai tikmēr norādīja, ka lai arī atbalsts Eiropas Savienībai sabiedrībā ir tikai audzis, mūsdienu informatīvais karš, kurā mēs visi dzīvojam, palīdz eiroskeptiķiem un daudziem ekstrēmiem politiķiem. "Eiropas Savienība Latvijai ir daudz devusi. Mēs pirms 15 gadiem atgriezāmies Eiropā. Mēs vienmēr esam bijuši eiropieši. Katra Eiropas valsts kaut nedaudz dod Eiropas projekam. Ko mēs dodam? Mēs dodam Eiropas kultūru, savu pieredzi," tā Kužinieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti