Kalniete: Populisms ir bīstams, tāpēc svarīgi nesekot viltus vēstīm

Pieminot 100 gadus kopš 1917.gadā Krievijā notikušās boļševiku revolūcijas, Briselē nākamnedēļ notiks starptautiska konference, ko rīko Eiropas Parlamenta lielākā politiskā frakcija – Eiropas Tautas partijas grupa sadarbībā ar nesen atklāto Eiropas vēstures namu.  Eiroparlamentāriete Sandra Kalniete ("Vienotība") uzsver, ka šobrīd ir svarīgi par to runāt, jo mūsdienās Eiropā vairojas populisms, un tas ir bīstams.

„Boļševiku apvērsuma simtgade ir melna jubileja,” atzina eiroparlamentāriete Sandra Kalniete, kura šajā konferencē vadīs universitāšu pētnieku diskusiju par šiem notikumiem. Viņa uzskata – ir svarīgi izprast simt gadu seno notikumu iemeslus un sekas, jo to atbalsis Eiropā šodien pieņemas spēkā.

Kalniete: Populisms ir bīstams, tāpēc svarīgi nesekot viltus vēstīmMāra Rozenberga
  Kalniete intervijā Latvijas Radio  atgādināja, ka patiesībā boļševiki bija neliela  radikāla grupa, kas meistarīgi īstenoja apvērsumu tajās populistiskajās jukās, kas valdīja Krievijā tobrīd, manipulējot ar cilvēkiem. 

  Konference notiks, lai runātu par šī apvērsuma ietekmi simt gadu garumā, jo atbalsis ir jūtamas arī šodien, piemēram, Eiropas Parlamentā pašlaik ir tik daudz labējo un kreiso radikāli populistisko politisko veidojumu, kā nekad agrāk. Un populisms ir bīstams, uzsvēra Kalniete.

  Populisms nav saistīts ar konkrētu ideoloģiju, bet ar lielām ilūzijām un izpratnes trūkumu, kā sabiedrība, ekonomika funkcionē, kas ir iespējams un nav iespējams, uzsvēra Kalniete.

  Un Eiropā šobrīd ir daudz populistu, un tas ir ļoti bīstami, jo populisms ekstrēmākās izpausmēs var pārvērsties diktatūrā, visi diktatori sāka ar naivām, primitīvām populistiskām idejām, solot cilvēkiem leiputriju, kur visi ir vienlīdzīgi, bet tas nav iespējams, un tad nekas cits neatliek, kā stiprināt savu varu,  atgādināja Kalniete.

  Tāpēc svarīgi, lai cilvēki nesekotu viltus vēstīm, kas šobrīd lielā daudzumā pasaulē tiek izplatītas, uzsvēra deputāte.

  Viņa pauda pārliecību, ka arī mūsdienu Krievija ir ieinteresēta atbalstīt jebko, kas destabilizē Eiropu, un to vajag paturēt prātā, neļauties tādām ilūzijām, ka šādas lietas rodas pašas no sevis.

  Tikmēr pašā Krievijā valdošā elite baidās no vārda revolūcija. Ikreiz, kad notiek kādas manifestācijas, kur Krievijas iedzīvotāji pauž savu neapmierinātību ar to vai citu politikas lēmumu, tas dara ļoti nervozus cilvēkus, kas ir varu koncentrējuši savās rokās, norādīja Kalniete. 

  Viņa gan šaubījās, ka Krievijā tagad iespējami masu nemieri, jo vēl ļoti dzīvā atmiņā ir tās jukas un posts, kas Krievijā iestājās pēc PSRS sabrukuma, un cilvēki ir “noskaņoti pieciest, lai tikai būtu stabilitāte un viņiem būtu skaidrs, ka - lai arī rītdiena ir slikta, bet viņi zina, cik slikta tā ir”.

  3 komentāri
  Valdis Bērziņš
  Labs rakstiņš. Visu cieņu Kalnietes kundzei. Anonīms lietotājs 17722 kārtējo reizi smīdina lasītājus ar centieniem pierādīt, ka ir LSM.lv visstulbākais un nicināmākais kremlinu trollis. Pagaidām izdodas.
  Anonīms lietotājs 17977
  Šterva!
  Anonīms lietotājs 17722
  Jūlijs Cēzars esot bijis populārs, Romas tauta viņu esot mīlējusi. Laikam jau populists. Un tāpēc tādi kā Kalniete viņu noslepkavoja. :-P
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti