LSM tiešraižu ieraksti

Diskusija konferencē «Baltijas ceļš. Turpinājums»

LSM tiešraižu ieraksti

Starptautiskā konference «Baltijas ceļš. Turpinājums.»

«Liberālās demokrātijas nākotne». Diskusija konferencē «Baltijas ceļš. Turpinājums».

Kalniete: Milzīgi intelektuālie resursi no Latvijas aizbraukuši uz pārtikušām valstīm

Liberālo demokrātiju Latvijā novājinājusi emigrācija un mūsu valsts iedzīvotāju pārcelšanās uz dzīvi citās valstīs. “Tie ir milzīgi intelektuālie resursi, kas no Latvijas ir aizbraukuši uz pārtikušām valstīm,” diskusijā starptautiskajā konferencē “Baltijas ceļš. Turpinājums” sacīja Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (“Jaunā Vienotība”).

Pēc viņas teiktā, liberālā demokrātija atrodas pārmaiņu periodā, arī sabiedrība un tehnoloģijas. “Tieši tāpat, kā mēs mainīsimies, mainīsies demokrātija un tās izpausmes,” sacīja Kalniete. Lielākais izaicinājums politikā ir – kādā veidā pārmaiņu laikā saglabāt institucionālos pamatus, uz kā balstās sabiedrība, un nepieļaut paniku, ko rada labēji un kreisi noskaņoti radikāļi.

Kalniete akcentēja, ka liberālās demokrātijas krīze nav lokāla, bet globāla, un tā aptver Amerikas Savienotās Valstis un arī Eiropas Savienību.

Tāpēc ir būtiska integrācija, “saglabāt vajadzību pēc demokrātijas un suverenitātes”.

Eiropas Parlamenta deputāte ir pārliecināta, ka liberālā demokrātija Baltijas valstīs īpaši necietīs, jo eksperimentus ar populistiem neatļauj to stāvoklis – “vajadzība pēc drošības uzliek mums mērenu nacionālu sapratni”, ko var redzēt arī tautas priekšstāvju vēlēšanās. Taču ir viens “vājinošs faktors”, kas atstāj iespaidu uz liberālo demokrātiju, un tā ir emigrācija.

Tik liela emigrācija un cilvēku aizbraukšana nebija vērojama kopš Otrā pasaules kara, sacīja Kalniete. No Austrumeiropas valstīm aizbrauc izglītotākie cilvēki – arī tie, kas cīnījās par Latvijas neatkarību. Tas rada “demokrātisku tukšumu” un rada “nepieciešamību pēc kādas virtuālās sienas būvēšanas, lai nosargātu mūsu identitāti”.

“Tie ir milzīgi intelektuālie resursi, kas no Latvijas ir aizbraukuši uz pārtikušajām valstīm,” uzsvēra Kalniete.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt