Dienas ziņas

VK: pirmstiesas izmeklēšana nav uzlabojusies

Dienas ziņas

Gaidāma Katalonijas prezidenta runa parlamentā

Kalnciemā nojauc nelikumīgi uzbūvētu dzīvojamo ēku

Kalnciemā piespiedu kārtā nojauc nelikumīgi uzbūvētu dzīvojamo ēku

Jelgavas novada Kalnciemā, iesaistot būvniekus, policiju un citas institūcijas, otrdien, 10.oktbrī, pielikts punkts kādas kundzes sapnim – dzīvot teritorijā  Lielupes aizsargjoslā.

Tiesvedība par nelielo ēku, kuru saimniece uzbūvējusi neatļautā vietā bez nepieciešamajām atļaujām, beigusies jau pirms trim gadiem ar lēmumu par piespiedu nojaukšanu. Otrdien tas īstenots.   

Sapni par savu oāzi Lielupes krastā Valentīna Rudenko sāka īstenot 2008. gadā vien ar mazdārziņa nomas līgumu kabatā un toreizējās pagasta vadītājas solījumu, ka drīkstēs būvēt arī māju. Šodien sapnis ir beidzies. Pēc septiņiem gadiem tiek izpildīts Jelgavas novada domes lēmums nojaukt nelikumīgi uzbūvēto ēku, kā to atzīst arī 2014. gada 18. jūlija  Augstākās tiesas lēmums.

Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (Zaļo un Zemnieku savienība) pauda, ka kundze ir “sajaukusi kopā divas lietas”- savā laikā Kalnciema pagasts viņai šo zemi iznomāja bez apbūves tiesībām, šeit varēja būt košumkrūmi, siltumnīcas un ēka līdz 25 kvadrātmetru platībā, “kur var nolikt lāpstu, dakšu”.

 Valentīna Rudenko gan stāstīja, ka zeme iznomāta ar apbūves tiesībām.

“Lūk, tā ir tā vasarnīca, 24 kvadrātmetri. Maza mājiņa - 24 kvadrātmetri. Kāpēc viņi to lauž, kāpēc..,” neizpratni pauda Rudenko.

Kundze gan piekrīt, ka ēka ir celta bez vajadzīgo dokumentu noformēšanas, bet  neuzskata, ka tiesvedību ir zaudējusi.

“Neko es nezaudēju, man soda naudu vajadzēja samaksāt. Nav nekā tāda, ka man būtu jāizvācas. Es visu laiku eju pie domes, lai legalizē būvi. Visu laiku ir spēcīgas lietavas, bet te nekas neslīkst. Viņi speciāli te izveidoja applūstošo zonu,” klāstīja Rudenko.

Saimniece vēlējusies uzbūvēt arī lielāku māju, tomēr pēc galīgā tiesas lēmuma no šīs domas atkāpusies, bet neesot piekritusi domes priekšlikumam sapni īstenot citā vietā.

Jelgavas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone norādīja, ka “šie konkrētie iedzīvotāji balstās uz to vispārpieņemto praksi Latvijā, ka kaut kā nebūt, mīļā miera labad, nelikumīga būvniecība tiek sakārtota vēlāk”.  

“Bet tad ir jautājums, kāpēc vispār šis būvniecības likums ir nepieciešams..” sacīja Kaņepone.

Iznomātais zemes gabals, kas atrodas Lielupes aizsargjoslā un ir plūdu apdraudējuma vietā, līdz līguma termiņa beigām palikšot Rudenko  apsaimniekošanā, bet izdevumi par piespiedu nojaukšanu, kuras līgumcena ir vairāk nekā 7000 eiro ar pievienotās vērtības nodokli, kā arī uzskaitīto mantu glabāšanu, būs jāapmaksā  nelikumīgās būves saimniecei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt