Dienas ziņas

Pirms svētkiem pagarinās rindas Terehovā

Dienas ziņas

10. gadadiena kopš pievienošanās Šengenas zonai

Kalētu pagasta saimniecībā nodeg lopu kūts

Kalētos nodeg agrāk par labturības pārkāpumiem sodītā saimnieka lopu kūts

Zviedrijas pilsoni Tordu Bengstonu, kurš jau vairākkārt ticis sodīts par dzīvnieku labturības pārkāpumiem savā Kalētu pagasta saimniecībā, piemeklējusi jauna nelaime – aizvadītajā naktī nodega lopu kūts. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās no ēkas jau bija evakuēti 20 liellopi, taču viens mājlops bija gājis bojā. Šobrīd policija mēģina noskaidrot ugunsgrēka izcelšanās iemeslu.

Zviedrijas pilsonis, Kalētu pagasta zemnieku saimniecības īpašnieks Tords Bengstons  liesmas kūtī pamanīja krietnu laiku pēc ugunsgrēka sākšanās. Sākumā neizskaidrojamu iemeslu dēļ saimniecībā bija pārtrūkusi elektrības padeve, taču zviedrs īpaši neesot uztraucies, jo tā bija noticis jau iepriekš. Kad tomēr elektrība netika atjaunota, saimnieks devies noskaidrot, kāpēc tā ir noticis, un uzreiz pamanījis ugunsgrēku.

"Jau pirms ugunsgrēka pārbaudīju elektrības kontaktus un vadus – tobrīd likās, ka viss ir kārtībā, taču gaismas saimniecībā nebija. Tikai tad pamanīju dūmu stabu, kas ceļas augšā no ēkas. Uzreiz devos glābt lopus, pasaucot palīgā arī kaimiņus," stāstīja Bengstons.

''Es arī atbraucu, līdzēju tos lopus izsviest. To vienu nevarējām paņemt, tas sadega nabags. Ieeju iekšā, nu nav man elpa vairs un viss, slāpst nost, krīt uz galvas un cauri bija. Ugunsdzēsēji bija, rukāja tā, ka bail. Atbrauca no Liepājas, no Priekules," teica saimnieka kaimiņš Ludvigs.

Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas 1. daļas komandieris Romāns Andrijauskas atzīmēja:

"Dzēšanas darbi, salīdzinot ar citiem ugunsgrēkiem, šajā gadījumā bija diezgan sarežģīti un ilgstoši, tas ilga apmēram līdz sešiem rītā. 

Sarežģīta bija šī vide, šī vieta bija dubļaina un mīksta, nevarēja viegli piebraukt un operatīvi ātri padot ūdeni.''

Ugunsgrēka laikā vairāki lopi bailēs ieskrēja kaimiņu laukos. Tos pēcāk visa rīta garumā Bengstons un vairāki brīvprātīgie centās aizdzīt atpakaļ saimniecībā. Dienas beigās tas arī izdevās.

"Trīs palika tajā galā uz Lietuvas robežas, pārējie it kā ir vietā atdzīti atpakaļ. Mēs jau te visu, ko varējām, izdarījām, bet nu tālāk jau saimnieks pats tiks galā. Viņam jau divi strādnieki palīdz," sacīja brīvprātīgais palīgs Arnis.

Tāpat ceturtdien Bengstona saimniecībā darbojās vairāki Valsts policijas darbinieki, kuri pārmeklēja notikuma vietu, lai noskaidrotu pēkšņā ugunsgrēka izcelšanās iemeslu.

Kamēr tas netiks noskaidrots, policija plašākus komentārus atteicās sniegt. Pats saimnieks uzskata, ka pie vainas ir bijis īssavienojums elektrības vados.

Savukārt Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informēja, ka lopi drīkst uzturēties arī lauka apstākļos, ja viņiem ir pārtika un speciālas novietnes. PVD rīcībā esošā informācija liecina, ka Bengstona lopiem vismaz pašlaik šīs lietas ir nodrošinātas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt