Kaktiņš: Vēlētāju aptauja parāda - cilvēki izvēli izdarījuši pēdējā brīdī

Tā vien šķiet, ka cilvēki savu lēmumu pieņēmuši pēdējā brīdī, pēdējā dienā, vēlēšanu iecirknī, turot rokās biļetenus, komentējot vēlēšanu aptaujas rezultātus, diskusijā Latvijas Radio teica sociologs, socioloģisko aptauju centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

Viņš stāstīja, ka, "lai saprastu, kas notiek, jāskatās iespējami dažādas aptaujas, jo tā ir viena bilde no dažādiem skatupunktiem".

Runājot par zemo cilvēku aktivitāti, Kaktiņš pauda, ka laukos, visticamāk, ir mazāk cilvēku, nekā norādīts statistikas datos. Tādējādi patiesā aktivitāte varētu būt lielāka, bet tā tiek rēķināta pret statistikas datos norādīto iedzīvotāju skaitu.

Komentējot vēlētāju aptaujā redzamo partiju sadalījumu, Kaktiņš teica, ka latvisko partiju spārnā redzama liela grūstīšanās, liela nenoteiktība. Savukārt politologs Jānis Ikstens pauda, ka ir nesaprotami, kā augošas ekonomikas apstākļos premjera partija pamanījās tik ļoti zaudēt.

Sociologs Tālis Tīsenkopfs novērojis, ka lielo partiju, piemēram, Zaļo un Zemnieku savienības,

vēlētāji ir apjukuši, tādēļ ir redzams protesta balsojums par "KPV LV", atbalsts liberālajām partijām. Viņaprāt, šīs vēlēšanas pasaka, ka partijas mainīsies, kas nāks par labu Latvijas attīstībai.

Ikstens arī minēja, ka "Attīstībai/Par!" panākumi ir pārsteidzoši. "Var tikai brīnīties, kas ir tie cilvēki, kuriem interesē liberālās idejas. Vai tā būtu paaudžu maiņa politikā?" izteicās politologs.

Pēc Kaktiņa domām, Saeimā "būs tradicionālā bilde, ka "Saskaņai" vislielākais procents". Tas gan varētu būt mazāks nekā iepriekšējās vēlēšanās. Vēl sociologs neizslēdz, ka Latvijas Krievu savienība tiks pāri 5% barjerai. Pēc viņa domām, iespējams, ka tie cilvēki, kuri neatbildēja par savu izvēli aptaujā, balsoja par Krievu savienību.

Saskaitīti 1078 iecirkņi no 1078

13.Saeimas vēlēšanās sestdien, 6.oktobrī, nobalsojuši vairāk nekā 52% balsstiesīgo, liecina informācija Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK), kas vēl turpina apkopot datus par vēlētāju aktivitāti. CVK vadītājs Arnis Cimdars preses konferencē paziņoja: lai arī informācija par vēlētāju aktivitāti no iecirkņiem vēl turpina ienākt, balsstiesīgo aktivitāte šajās Saeimas vēlēšanās, visticamāk, būs mazāka nekā iepriekšējās, 12.Saeimas vēlēšanās.

Iepriekš partiju reitingos septembrī lielāko atbalstu paredzēja "Saskaņai", Zaļo un Zemnieku savienībai un "KPV LV". Savukārt trešdaļa vēlētāju vēl nesen nebija izlēmuši, par ko balsot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti