Kaktiņš: Iedzīvotāju vērtējums par aizvadīto gadu atgriezies «trekno gadu» līmenī

Latvijas iedzīvotāju noskaņojums par aizvadīto gadu ir viens no pozitīvākajiem daudzu gadu laikā, liecina pētījumu centra „SKDS” veiktā aptauja. 29% aptaujāto uzskata, ka Latvijai šis gads bijis labāks par iepriekšējo.

Augstāks vērtējums bijis tikai 2002. līdz 2004.gadā un 2006.gadā, kad aizgājušo gadu par labāku nekā iepriekšējo uzskatīja 34% aptaujāto. Vērtēt aizgājušo gadu Latvijai un sev personīgi „SKDS” aptaujās aicina katru decembri jau kopš 1999.gada, klātienes intervijās aptaujājot apmēram tūkstoti cilvēku visā Latvijā, pastāstīja pētījumu centra direktors Arnis Kaktiņš.

Kaktiņš: Iedzīvotāju vērtējums par aizvadīto gadu atgriezies "trekno gadu" līmenī
00:00 / 00:28
Lejuplādēt

„Ja rēķinām indeksu, pretnostatot tos, kuri saka, ka viņiem šis gads Latvijai šķiet labāks, un tos, kas saka, ka gads ir bijis sliktāks, tad mums patiesībā sanāk otrais labākais vērtējums kopš 1999.gada. Ja skatāmies, ko cilvēki saka paši par sevi personiski, kāds viņiem ir bijis aizejošais gads, ir diezgan līdzīga bilde. Ir labāki rādītāji nekā pirms gada, diviem un trim, bet garākā vēsturiskā perspektīvā tikai 2006.gadā iedzīvotāji mazliet biežāk teikuši, ka viņiem personiski aizejošais gads ir bijis labāks. Bet kas bija 2006.gadā? Ja atceramies, tie jau bija tā saucamie „treknie gadi”,” atgādināja Kaktiņš.

“Citiem vārdiem – varam redzēt, ka šobrīd iedzīvotāji jūtas apmēram tāpat kā „treknajos gados” un pārāk stipri par nedienām ar valdības stādīšanu nav sākuši satraukties,” rezumēja Kaktiņš.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti