Kaimiņš vēlas vērtēt katra NEPLP valdes locekļa profesionalitāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Šonedēļ varētu sasaukt Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdi, lai vērtētu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu darbu, informēja komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš ("KPV LV"). Netiek izslēgta arī iespēja padomi atlaist.

"Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā saņēmām vairākas organizāciju vēstules, kas ir gan no Latvijas Radio Ziņu dienesta, Latvijas Radio arodbiedrības, Latvijas Žurnālistu asociācijas, tiesībsarga, no Latvijas elektroniskās komunikācijas asociācijas, no Tieslietu ministrijas atzinumu, un diemžēl visi šie atzinumi ir negatīvi, gan vērtējums par NEPLP darbu kā tādu," stāstīja Kaimiņš.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Viņš norādīja, ka ir 80% iespējamība sasaukt Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdi, lai vērtētu NEPLP locekļu profesionalitāti.

"Es uzskatu, ka ir jāvērtē katra NEPLP valdes locekļa atbildība un profesionalitāte atsevišķi. Protams, arī likums paredz, ka atlaist var tikai pa vienam, nevis visus kopā. Šajā gadījumā es redzu, ka šīs manas iepriekš nosauktās organizācijas, kuras ir rakstījušas vēstules par to, ka nav šīs sadarbības. Man gribētos klātienē redzēt šo diskusiju visu, kas rezultātā, es domāju, varētu sublimēties katra atsevišķa NEPLP valdes locekļa profesionalitātes izskatīšanā," norādīja Kaimiņš.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") norādīja, ka NEPLP vērtēšana valdībā ir sarežģīta, jo NEPLP ir neatkarīga iestāde. Viņš arī atgādināja, ka ir sākts darbs Saeimā, lai sakārtotu Sabiedrisko mediju likumu - definētu medija uzdevumus, finansējuma avotus un citas raksturojošās lietas.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Tas izaicinājums, kas ir mūsu valsts pārvaldes struktūrā, ir, ka mums par sabiedrisko mediju atbild NEPLP, un šī ir iestāde, ko neviens ministrs, ne kultūras ministrs, ne kāds cits tiešā veidā nepārvalda. Drīzāk tā būtu Saeimas Cilvēktiesību komisija, ko Kaimiņa kungs vada. Bet ir iestājusies zināma uzticības krīze – tas ir ļoti skaidrs. Tajā skaitā arī Latvijas Radio žurnālisti ir nesaskaņā ar savu valdi. Ir jautājums – ja būs naudas pieprasījums no valdības, tad tas iet no NEPLP uz kultūras ministru un tālāk uz valdību. Mēs tādu pieprasījumu neesam saredzējuši. Ja tas būs, mēs to izvērtēsim, bet skaidrs ir viens – ka tas darbs, kas ir uzsākts Saeimā, lai sakārtotu šo likumu, lai definētu, kas ir sabiedriskais medijs, kas ir tā uzdevumi un finansējuma avoti – tas viss ir jāatrisina, un tas ir tas, ko mēs jau esam uzsākuši un ko mēs turpināsim darīt," stāstīja Kariņš.

KONTEKSTS:

Uzmanība NEPLP darbībai pievērsta pēc tam, kad Latvijas Radio Ziņu dienests cēla trauksmi un izteica neuzticību medija valdei, pieprasot tās atkāpšanos vai atbrīvošanu. Radio Ziņu dienesta darbinieki norādīja uz korespondentu lielo slodzi, nepietiekamo atalgojumu, Ziņu dienesta novājināšanu un centieniem panākt darbiniekiem nelabvēlīgas izmaiņas. Savukārt Latvijas Radio valde paziņojusi, ka no amatiem neatkāpsies un turpinās darbu. Arī NEPLP norādīja, ka nav pamata valdes atlaišanai

Vēlāk Latvijas Žurnālistu asociācija lūdza Saeimu iekļaut darba kārtībā NEPLP locekļu darba izvērtēšanu, kā arī aicināja deputātus izraudzīt jaunu mediju uzrauga sastāvu.

Saeimas komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš nolēma dot NEPLP  divas nedēļas, lai atrisinātu problēmas Latvijas Radio. Pēc tam NEPLP vadītāja Dace Ķezbere paziņoja, ka septembrī atkāpsies no amata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti