Kaimiņš rosina Kariņam neiekļaut valdībā Gobzemu un līdzšinējos ministrus

Partijas “KPV LV” dibinātājs Artuss Kaimiņš ierosina “Jaunās Vienotības” politiķim Krišjānim Kariņam kā potenciālajam premjera amata kandidātam neiekļaut topošajā valdībā līdzšinējos ministrus un arī “KPV LV” pārstāvi Aldi Gobzemu, kura virzīšana iekšlietu ministra amatam kļuva par Kariņa veidotās valdības klupšanas akmeni.

Kaimiņš pirmdien, 24.decembrī, izplatītajā paziņojumā medijiem norādīja, ka “politika ir kompromisu māksla. Nopietna politiķa pienākums ir pārvarēt personīgās ambīcijas un aizspriedumus valsts interesēs.”

Viņš ierosināja Kariņam “kā potenciālam šī brīža premjera amata kandidātam, izsvītrot no iespējamā Ministru kabineta locekļu saraksta Aldi Gobzemu no partijas “KPV LV”, bet no vecajām varas partijām - visas tās personas, kas ir jau bijuši ministri vai augstas valsts amatpersonas”.

“Es uzskatu, ka valdības veidošanā, visiem vienādā mērā ziedojot ko tādu, kas ir saistīts tikai ar nieka personāliju, tātad - tikai ambīciju jautājumu - ir iespējams izveidot valdību nekavējoties,” teikts Kaimiņa paziņojumā medijiem.

Viņš arī norādīja, ka netic, ka “Gobzems ir saistīts ar Aināru Šleseru vai kādu citu Latvijas oligarhu. Par šādu saistību man nav zināmi nekādi pierādījumi. Tomēr es uzskatu, ka smaga, bet, iespējams, nepieciešama cena ir atteikšanās no enerģiskā un stiprā mūsu partijas biedra Alda Gobzema virzīšanas uz ministra amatu, ja tas ir priekšnosacījums labākai valstij un partijas “KPV LV” programmas īstenošanai, kas ļaus attīrīt mūsu nākotnes politiku no tiem vecās politikas pārstāvjiem, kuru laiks Latvijas politikā ir beidzies”.

“Valsts intereses un partijas programmas pamatnostādnes man, kā indivīdam un partijas dibinātājam, ir un būs primāras. Pastāvošo valsts noslēpuma pielaižu sistēmu es neuzskatu par labu un sabiedrības interesēm atbilstošu, to ir nepieciešams fundamentāli reformēt. Tāpat risinājums ir jāmeklē daudzām citām aktuālām problēmām. Domāju, ka jebkuram partijas “KPV LV” deputātam ir tieši tāda pati nostāja,” paziņojumā pauda Kaimiņš.

Viņš arī aicināja “”likvidēt veco, netīro politiku, tāpat kā ceru likvidēt OIK negodīgo pārmaksu katram Latvijas iedzīvotājam. Tāpat es aicinu un ceru īstenot administratīvi teritoriālo reformu, kā arī sakārtot Latvijas nodokļu sistēmu tā, lai iedzīvotāji mūsu valsti nevis pamestu, bet arvien vairāk atgrieztos”.

 Beidzot ir nepieciešams rūpēties par cilvēkiem, kuri ir Latvijas lielākā bagātība!

“Šos darbus var īstenot tikai ar jaunu un tīru politiku, kā arī jaunu un godīgu Ministru kabineta locekļu sastāvu,” norādīja Kaimiņš.

KONTEKSTS:

Valdību mēģināja izveidot Saeimā vismazāk pārstāvētā politiskā spēka "Jaunā Vienotība" politiķis Kariņš. Kariņa kā iespējamā premjera vārds publiski izskanēja 11. decembrī pēc tam, kad izveidot valdību neizdevās ne Valsts prezidenta nominētajam Jaunās konservatīvās partijas līderim Jānim Bordānam, ne Aldim Gobzemam no “KPV LV”.

Kariņš 17. decembrī, piedāvāja veidot piecu partiju koalīciju, ārpus tās atstājot Zaļo un Zemnieku savienību un "Saskaņu" un ministrijas dalot pēc tā sauktā paritātes principa jeb katrai partijai vienādu skaitu. Partijas piekrita un virzīja savus ministru amatu kandidātus, taču sarunas apstājās 20. decembrī, kad “KPV LV” izvirzīja iekšlietu ministra amatam Aldi Gobzemu, bet Kariņš paziņoja, ka nevēlas redzēt viņu valdībā šajā amatā.  “KPV LV” uzstāja, ka nevirzīs citu kandidatūru.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 21. decembrī vēl nenosauca nākamo premjera nomināciju, bet gan deva 13. Saeimā ievēlētajām partijām laiku vienoties par valdības veidošanas kopsaucējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti