Kaimiņš: Jādomā par LTV un Latvijas Radio pārcelšanos uz citām telpām

Latvijas Televīzijā un Latvijas Radio ir jābūt lielākai drošībai, tāpēc šiem medijiem būtu jāatrodas citās telpās, pēc Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdes, kurā aiz slēgtām durvīm pārrunāti LTV iekšējās kontroles un drošības sistēmu darbības riski, paziņoja komisijas vadītājs Artuss Kaimiņš no “KPV LV”.

Viņš uzsvēra, ka Zaķusalas telpās ar apakšīrnieku izrakstītām caurlaidēm var iekļūt pārāk plašs personu loks.

Situāciju uzlabotu abu sabiedrisko mediju apvienošana un pārcelšana uz citām telpām.

Par to pēc Kaimiņa domām jārunā, izstrādājot jauno Sabiedrisko mediju un to pārvaldības likumu.  

Kaimiņš: Jādomā par LTV un Latvijas Radio pārcelšanos uz citām telpāmZane Mače

“Mēs esam sapratuši, ka LTV nav jāatrodas Zaķusalā. Tāpēc ka šis infrastruktūras objekts ir principā morāli un tehniski novecojis, un ilgtermiņā ir jādomā par Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas citu atrašanās vietu. Ne tajās vietās, kur tie šobrīd atrodas,” paziņoja Kaimiņš.

Viņš sacīja, ka problēmas parādīja incidents ar studijas iznomāšanu Krievijas televīzijas kanāla “Russia Today” vajadzībām, šis gadījums tikai parādījis to, cik ļoti ievainojams patiesībā ir mūsu sabiedriskais medijs, izkristalizēja problēmas, kas sen bijušas, un šādi precedenti agrāk vai vēlāk varēja notikt.

Pēc Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes lūguma Latvijas Televīzijas drošības jautājumi tika apspriesti aiz slēgtām durvīm, un sēdē piedalījās arī Valsts drošības dienests.

Par vienu no drošības riskiem uzskatāmi daudzie īrnieki, kas izmanto daļu telpu Latvijas Televīzijas ēkā, medijiem pauda Kaimiņš.

Kaimiņš arī uzsvēra, ka komisija vienojusies – televīzijas vadībai nebūtu jāatbild par ēkas uzturēšanu. Šo funkciju varētu nodot “Valsts nekustamajiem īpašumiem” vai kādam citam pārvaldniekam. Taču ilgtermiņā plānots cits risinājums.

Savukārt jaunievēlētais LTV valdes priekšsēdētājs Einārs Giels pauda, ka viņa “privātais viedoklis ir tāds, ka šī ēka tomēr ir simbols, kas ir Latvijā veidojis šo   atpazīstamību, ka tā tomēr ir viennozīmīgi svarīga mediju telpa un tur strādā profesionāļi”.

Jaunais Latvijas Televīzijas vadītājs arī norādīja, ka būtiskus drošības riskus medija pašreizējā novietojumā nesaskata. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka nav pret pārvākšanos uz citām telpām.

Cik tas varētu maksāt, gan pagaidām nav aprēķināts, bet jau iepriekš ziņots, ka tādā gadījumā daļu tehnikas nāktos uz laiku dublēt abās ēkās, lai nodrošinātu satura nepārtrauktību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti