Dienas ziņas

Saeimā atbalsta izmaiņas FKTK pārvaldībā

Dienas ziņas

Mākslinieku meistarklašu cikls Latvijas skolās

A. Kaimiņš zaudē frakcijas priekšsēdētāja biedra amatu

Kaimiņš atbrīvots no «KPV LV» frakcijas priekšsēdētāja biedra amata; prasīs atkārtotu balsojumu

“KPV LV” Saeimas frakcija ceturtdien, 2. maijā, atbrīvojusi partijas līderi Artusu Kaimiņu no frakcijas priekšsēdētāja biedra amata. Kaimiņš prasīs atkārtotu balsojumu.

ĪSUMĀ:

  • Kaimiņš atstādināts no frakcijas priekšsēdētāja biedra amata.
  • Zakatistovs uzsvēra, ka notikušais bijis “organizatoriskas dabas jautājums”.
  • Kaimiņš lēmumu uzskata par neleģitīmu un prasīs balsojumu atkārtot.
  • Vairāki "KPV LV" deputāti atteikušies atklāt, kā balsojuši.
  • Jauns frakcijas priekšsēdētāja biedrs pagaidām nav izvēlēts.

Jautājumu par Kaimiņa atbrīvošanu no frakcijas priekšsēdētāja biedra amata rosināja frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs.

Par Kaimiņa atbrīvošanu no amata balsoja 7 no 11 klātesošajiem deputātiem (no 15 frakcijas deputātiem).

Pats Kaimiņš sēdē nepiedalījās. Viņš uzskata, ka frakcijas pieņemtais lēmums nav leģitīms, jo tā pieņemšanai būtu bijušas nepieciešamas vismaz astoņu deputātu balsis. Kaimiņš prasīs atkārtotu balsojumu.

“Astoņām balsīm bija jābūt par manis atstādināšanu, bija tikai septiņas, līdz ar to šis lēmums nav noticis. Es gribētu šo jautājumu pārbalsot, vienalga, lai arī viņš ir man negatīvs, bet lai viņš notiek juridiski pareizi.

Es arī gribētu paskatīties acīs. (..) Ja Zakatistovam nav drosmes man paskatīties acīs un aiz manas muguras ielikt dienas kārtībā jautājumu par manis atstādināšanu...”

telefonsarunā Latvijas Televīzijai stāstīja Kaimiņš. 

Jautāts, vai viņam ir nesaskaņas ar Zakatistovu, Kaimiņš atbildēja: “Es nevarētu teikt, ka mēs esam labākie draugi, bet mēs esam kolēģi.”

Zakatistovs par balsojumu sacīja, ka “nekas nav mainījies, tas ir organizatoriskas dabas jautājums, mums kā frakcijai jāpieņem kvalitatīvi lēmumi”.

Jautāts, vai Kaimiņš traucējis pieņemt šādus lēmumus, Zakatistovs vien norādīja, ka nekritizē Kaimiņu, “šis nav personīgs jautājums, mēs kā frakcija lēmām”.  

Vairāki no Latvijas Televīzijas uzrunātajiem "KPV LV" deputātiem atteicās atklāt, kā balsojuši, un četri frakcijas biedri, toskait pats Kaimiņš, sēdē nepiedalījās.

“Man ar viņu nekādu konfliktu nav, un es tīri labi redzu sadarbošanos, skatīsimies, kas būs, Kaimiņa kungs pats nebija.

Tas tika [darīts] aizmuguriski, viņam netika paziņots, es arī faktiski nezināju par šo frakcijas sēdi. Mani sazvanīja, un es nonācu lejā. Laikam baidījās, ka kvoruma nebūs,”

stāstīja Saeimas deputāts Aldis Blumbergs ("KPV LV").

Frakcijas lēmums nozīmē to, ka Kaimiņš zaudēs 300 eiro piemaksu pie deputāta algas un vairs nevarēs publiski izteikties frakcijas vārdā. Jauns frakcijas priekšsēdētāja biedrs pagaidām nav izvēlēts.

Jautāts, vai Kaimiņu varētu izslēgt arī no frakcijas, Zakatistovs atbildēja noliedzoši. Savukārt deputāte Linda Liepiņa ("KPV LV") apstiprināja, ka frakcijā jau kādu laiku par to runāts un, viņasprāt, tam arī varētu pietikt balsu.

Drīzumā "KPV LV" frakcijai varētu būt jālemj arī par tās priekšsēdētāja maiņu, jo Zakatistovam draud izdošana kriminālvajāšanai.

KONTEKSTS:

Aprīļa nogalē “KPV LV” kopsapulcē ne viens vien runātājs norādījis, ka "KPV LV" ir vajadzīga komanda, nevis vienpersonisks līderis un kaut kas jāmaina partijas darbā. Vairākums biedru gan neatbalstīja priekšlikumu gadu pirms termiņa beigām ievēlēt jaunu partijas valdi.

"KPV LV" savākt kvorumu un sarīkot biedru sapulci izdevās tikai ar trešo mēģinājumu

''KPV LV'' šogad atzīmē savu trīs gadu jubileju. Partijai ir otra lielākā Saeimas frakcija, taču tās deputāti darbojas gan pozīcijā, gan opozīcijā. Partijas līderis Artuss Kaimiņš aicināja beidzot situāciju atrisināt un opozicionārus izslēgt.

Kopsapulcē tika pieņemti grozījumi statūtos, kas paredz izveidot jaunu institūciju - domi. Domes uzdevums būs apstiprināt kandidātus un programmu visām vēlēšanām, runāt par problēmu risināšanu, kā arī uzturēt dialogu ar sabiedrību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt