Panorāma

Plānots palielināt algas valsts pārvaldē

Panorāma

Panorāma

A. Kaimiņam vairs neinkriminē neatļautu partijas finansēšanu

Kaimiņam vairs neinkriminē neatļautu partijas finansēšanu

Lietu par partijas “KPV LV” neatļautu finansēšanu Saeimas deputātam Artusam Kaimiņam Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārkvalificējis par grāmatvedības dokumentu viltošanu mantkārīgos nolūkos. Birojs skaidro – izmeklējot atklājušies jauni lietas apstākļi.

2018. gada jūnijā KNAB ieradās Saeimā, lai aizturētu deputātu Kaimiņu un vēlāk arī veiktu kratīšanu dzīvesvietā par iespējamu nelikumīgu partijas "KPV LV" finansēšanu un nepilnīgi sniegtu informāciju valsts amatpersonas deklarācijā.  

"Tā sākās mana jaunā dzīve  kriminālā elementa ēnā, līdz vakar KNAB ir atsaucis šos divus pantus, kas ir bijuši visu laiku pret mani izvirzīti. Visas mantas vēl nav atdotas. Es paliku uz pauzes," saka Kaimiņš.

KNAB rakstiski Latvijas Televīzijai norāda, ka pilnībā lieta nav izbeigta, jo  izmeklēšanas laikā iegūti papildu pierādījumi un mainījušies noziedzīga nodarījuma faktiskie apstākļi. Tādēļ  kriminālprocesā pieņemts lēmums par aizdomās turētā statusa piemērošanu vienai personai pēc Krimināllikuma 217. panta trešās daļas - par grāmatvedības datu viltošanu mantkārīgos nolūkos. Deputāts gan uzsver, ka uzņēmumā viņš pat nemaz nav bijis valdes loceklis.

Ievērojot, ka kriminālprocesā turpinās izmeklēšana un lai nekaitētu izmeklēšanas interesēm, KNAB plašāku informāciju par konkrēto kriminālprocesu un tajā iesaistītajām personām nesniedz.

Savukārt Kaimiņš saka, ka viņam esot žēl iztērēto nervu. "Es esmu izgājis caur uguni konkrēti un tagad esmu izgājis caur aizturēšanas izolatoru un KNAB. Kādā veidā man rūdīties vēl?" tā Kaimiņš. Ja deputātu atzīs par vainīgu, viņš zaudēs deputāta mandātu.

KONTEKSTS:

KNAB sācis kriminālprocesu par partijas nelikumīgu finansēšanu. Saeima atļāva veikt kratīšanu un aizturēt Kaimiņu, kurš notikušo saistīja ar politisko konkurentu vēlmi ar viņu izrēķināties. Aizturēts tika arī "KPV LV" valdes loceklis Atis Zakatistovs.

Iepriekš neoficiāla informācija liecināja, ka kratīšana veikta arī pie Zakatistova un uzņēmēja Viestura Tamuža.  KNAB aizdomas saistītas ar fiktīvas nodarbinātības shēmu un ar uzņēmēju Tamužu, kurš maksājis par nenotikušām konsultācijām Zakistovam.

KNAB pārbaude sākta, kad bijušais partijas biedrs Ilmārs Poikāns bija vērsies pie ģenerālprokurora aizdomās par nelikumībām, iespējams, krāpšanas rezultātā iegūtos finanšu līdzekļus lielā apmērā izmantojot "KPV LV" finansēšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti