Panorāma

«Delna» direktors Jānis Volberts

Panorāma

Latvieši Londonā 4.maiju jau nosvinējuši

Nodibina A.Kaimiņa partiju KPV

Kaimiņa partijas dibināšanas kongress pulcē simtiem interesentu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Vairāki simti cilvēku otrdien, 3.maijā, ieradušies uz Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa veidotās partijas "Kam pieder valsts" (KPV) dibināšanas kongresu. Lielā interesentu skaita dēļ kongresa sākums varētu aizkavēties.

Kā novēroja Latvijas Televīzija (LTV), cilvēki Lielajā ģildē stāv rindā no 1.līdz 3.stāvam, lai savu parakstu apstiprinātu notariāli. Turklāt katram partijas dibinātājam no saviem līdzekļiem jāsamaksā 20 eiro, tostarp ir samaksa notāram un maksa par telpu īri.

Uz kongresu sanākuši pārsvarā jauni cilvēki, taču ir arī vecāki. LTV sastapa vairākus speciāli no Anglijas atbraukušus cilvēkus, kuri vēlas dibināt partiju un tic, ka tās līderis Artuss Kaimiņš spēs gan atsaukt uz mājām tautiešus, gan cīnīties pret lielo birokrātijas aparātu.

Visiem, kuri ieradās uz partijas dibināšanas kongresu, bija jāparaksta vienošanās, ka kongresa laikā uzvedīsies pieklājīgi, nelietos alkoholiskos dzērienus, nesmēķēs, netraucēs citiem, bet tie, kuri būs balsojuši pret partijas dibināšanu, nekavējoties pēc balsojuma zāli atstās.

Uzrunā sanākušajiem Kaimiņš sacīja, ka viņš neesot laimes lācis. Tomēr jaunas partijas dibināšana vēl ir iespēja kaut ko mainīt.

Partija arī pauda, ka valstī jāievieš sistēma, ka ierēdņi ir atbildīgi par savu darbu, kā arī veikt reformas attiecībā uz neapliekamo minimumu un citas izmaiņas.

Uz pasākumu bija ieradies arī Saeimas deputāts Ringolds Balodis ("No sirds Latvijai"), kurš mīklaini izteicās par savu līdzdalību šajā partijā. Sanākušo pulkā ir, piemēram, Zaļās partijas biedrs Valdis Felsbergs. Ir atnākuši arī "No sirds Latvijai" un agrāk pastāvējušās Reformu partijas biedri.

Kaimiņa partijas izredzes vērtē atturīgi

Sociologs Aigars Freimanis Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena", vērtējot Kaimiņa partijas izredzes nākotnē, aicināja nebūt pārsteidzīgiem. No vienas puses, frāzes, kā piemēram, "viss ir jāmaina" ir dzirdētas ārkārtīgi bieži - ik reizi, kad dibināta kāda jauna partija. No otras puses, šis fakts nenoliedz partijas nākotnes izredzes. Tāpat ir grūti spriest, kas ar partiju notiks nākotnē. Tiesa, jebkurā gadījumā partija saskarsies ar birokrātiju un nepieciešamību iesaistīt labus cilvēku, finansiālos un intelektuālos resursus, ko nevarēs paveikt ar Kaimiņam raksturīgo populismu.

Līdzīgu viedokli izteica arī politologs Ivars Ījabs. Viņš norādīja, ka Latvijā ir pietiekami daudz cilvēku, kas problēmu risinājumu saredz nolamājot visus tos, kurus paši uzskata par vainīgiem. „Kaimiņa izklaides vērtība aizvien ir pietiekoša liela. Es galīgi negribu teikt, ka viņa izredzes ir norakstītas,” sacīja Kaimiņš.

Vienlaikus gan viņš uzsvēra, ka nav skaidrības, vai Kaimiņam ir vīzija par valsts nākotni. Kopumā Kaimiņa partiju var salīdzināt ar papīra rullīti pie kura pielips dažādi savdabīgi un politikā ieinteresēti personāži, pieļāva Ījabs.

Jau vēstīts, ka 8.februārī sāka darboties Kaimiņa iniciētā interneta platforma, kurā cilvēki varēšot uzzināt, kā iesaistīties procesos, "lai mainītu pašreizējo situāciju valstī".

Tāpat ziņots, ka Kaimiņš, kurš 12.Saeimā ievēlēts no Latvijas Reģionu apvienības saraksta, kopā ar domubiedriem plānoja līdz maija beigām nodibināt partiju, kas piedalītos gan 2017.gada pašvaldību vēlēšanās, gan nākamajās Saeimas vēlēšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti