Pusdiena

Par hokeja čempionātu Maskavā II

Pusdiena

Normandijas četrinieks atbalsta EDSO policijas misijas izveidi Ukrainas austrumu daļā

Kaimiņa partijas augstais reitings politologus nepārsteidz

Kaimiņa partijas augstais reitings politologus nepārsteidz

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa jaunizveidotās partijas „Kam pieder valsts?” augstais rezultāts jaunākajā partiju reitingā nav pārsteigums, uzskata politologi Ivars Ījabs un Juris Rozenvalds. Pētījumu aģentūras „Latvijas Fakti” veidotajā partiju reitingā „Kam pieder valsts?” saņēmusi 6,1% vēlētāju atbalstu, apsteidzot partiju „Vienotība”, kas nespēja pārvarēt pat 5% robežu.

Zaļo un zemnieku savienību pārstāvošā Ministru prezidenta Māra Kučinska padomnieka Aigara Freimaņa vadītā pētījumu aģentūra „Latvijas Fakti” nāca klajā ar jaunākajiem politisko partiju reitingiem, kuros pirmo reizi iekļauta pie Saeimas frakcijām nepiederošā deputāta Artusa Kaimiņa jaundibinātā partija „Kam pieder valsts?” jeb „KPV”. Kamēr Zaļo un zemnieku savienība jau trešo mēnesi ir reitinga līdere, arī Kaimiņa partija ieguvusi salīdzinoši lielu atbalstu. Par viņu būtu gatavi balsot 6,1% aptaujāto, apsteidzot vairākas šobrīd Saeimā pārstāvētās partijas.

Politologu Ivaru Ījabu šāds rezultāts nepārsteidz: “Latvijā tradicionāli vienmēr bijusi samērā augsta to pilsoņu daļa, kas tic brīnumam, proti, ka viss jauns, kas nāk, automātiski būs labāks. Pietiek tikai pietiekoši skaļi un emocionāli izpausties, lai šie cilvēki automātiski būtu gatavi par viņu balsot. Tāds līdzīgs stāsts, kā mēs to atceramies, bija pēdējās vēlēšanās Ingunas Sudrabas partijai, bet vēsturiski tādus paraugus mēs varam atrast diezgan daudz.”

Līdzīgi arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” šādas partiju reitingu izmaiņas saistīja ar sabiedrības gaidām pēc izmaiņām. Tā, Kaimiņa partija veidojas ar domu, ka tā būšot citādāka. Līdzīgi arī ZZS pirmo reizi apzināti uzņēmās vadīt valdību, tāpēc sabiedrībai esot gaidas, ka kaut kas mainīsies.

Par veseliem diviem procentiem Kaimiņa partija reitingā apsteidz „Vienotību”, kas ir lielākā koalīcijas partija 12.Saeimā. Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Juris Rozenvalds gan norāda, ka tas vēl varētu mainīties: “Es domāju – pats fakts, ka Kaimiņa jaundibinātā partija pašreiz ir apsteigusi “Vienotību”, tomēr nav vērtējams kā kaut kāda iedibināta un skaidra tendence tāpēc, ka vēl vienkārši agri spriest. Kaimiņa partijai ir iespēja gūt panākumus, orientējoties uz šādu protesta elektorātu, bet tas lielā mērā ir atkarīgs ne tikai no aicinājumiem, bet no viņa spējas veikt tādu rutīnu partijas darbu.”

Juris Rozenvalds piesardzīgi vērtē Kaimiņa iespējas iekļūt nākamās Saeimas sastāvā. Viņš uzsver, ka līdz Saeimas vēlēšanām vēl ir ilgs laiks un sākuma entuziasms var noplakt.

Tikmēr Ivars Ījabs uzskata, ka Artusa Kaimiņa partijai ir labas izredzes vēlēšanās: “Ja viņš pats un tie cilvēki, kas viņu veido, neizdarīs kaut kādas uzkrītošas muļķības, tad Kaimiņam noteikti ar to savu jauno veidojumu būs kaut kāda, droši vien ne pārāk liela, bet vieta 13. Saeimā. Tas ir pavisam skaidrs, jo tie reitingi ir pietiekoši labi, atpazīstamība arī. Tur, protams, tie lieli jautājumi paliek tie paši vecie – par kompetenci, par naudu un par cilvēkresursiem, kas Kaimiņam vēl ir jāpiesaista.”

Uzņēmumu reģistrs šobrīd ir atlicis Kaimiņa partijas „KPV” reģistrēšanu, jo konstatēti trūkumi iesniegtajos dokumentos. To novēršanas termiņu Uzņēmumu reģistrs noteicis līdz 18.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti