Panorāma

Arvien vairāk mācītāju kļūst par NBS virsleitnantiem

Panorāma

Panorāma

RB kafejnīcā būs arī darba birža

Kafejnīca ar īpašu misiju cilvēkiem ar īpašām vajadzībām grib izaugt par darba biržu

1000 cilvēku uz 8 vietām – tik lielu konkurenci šogad izturēja tie cilvēki ar īpašām vajadzībām, kuri tika izvēlēti darbam “RB kafejnīcā” Bruņinieku ielā Rīgā. Šī ir pirmā kafejnīca Latvijā, kurā pārsvarā strādā īpaši cilvēki. Pusgadu nostrādājuši, viņi ne tikai ir priecīgi par paveikto, bet jau plāno nākamo soli – veidot šeit vietu, kur satiksies visi potenciālie darba devēji un ņēmēji.    

Svētku laiks konditoriem ir smagākais darba cēliens. Pīrāgu kilogrami, saldie un sāļie kliņģeri – pasūtījumu ir daudz.

Arī “Rūpju bērna” kafejnīcā darbs dzen darbu. Bet viņi par to tikai priecājas, jo tieši lielie pasūtījumi arī ienes visvairāk līdzekļu. Šogad šī noteikti bija valstī iekārojamākā darba vieta, ja skatās pēc pieteikumu skaita, tik ļoti cilvēkiem ar īpašām vajadzībām gribas strādāt un saņemt algu.

Pirmās algas jau iztērētas savām vajadzībām.

“Pirku mēbeles, labas drēbes par algu,” atklāja  “RB kafejnīcas” darbiniece Silvija Reiere.

Galvenā konditore Anita Meķe atzīst – nav jau viegli cilvēkiem, kas nekad agrāk to nav darījuši, iemācīt visus meistarstiķus.

“Dažreiz ir jāpacīnās, varbūt var akurātāk. Konditoram vienmēr svarīgi, lai darba rīki sakārtoti. [..] Nav vairs dienas centrs, ir patstāvīgā dzīve, pastāvīgs darbs,” atzina Anita Meķe.

Arī apmeklētāji ir novērtējuši kafejnīcas ideju - palīdzēt cilvēkiem redzēt šo sociāli iekļaujošo momentu ar citu acīm, uzskata kafejnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Ponaskova.

Tieši viņai radās ideja, kā palīdzēt satikties sociāli atbildīgiem uzņēmējiem un darba meklētājiem.

Jau nākamgad te plāno veidot reālu darba biržu, kur satiksies darba devēji un darba ņēmēji. Visticamāk, informācija būs atrodama gan internetā, gan kafejnīcā pie sienas.

Tā kalpos kā tāds tilts, kā darbinieku nomas uzņēmums, “tā ir mūsu lielākā nākamā gada apņemšanās”, atklāja biedrības “Rūpju bērns” valdes priekšsēdētājs Māris Grāvis.

 “Rūpju bērna” kafejnīcas vadītāji smejas, ka tieši šeit arī varētu notikt pirmās darba intervijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti