Dienas ziņas

Bīstamas vietas atklāj arī Latvijas Biznesa koledžas ēkā

Dienas ziņas

Atbalsta programma iedzīvotājiem

Lauki paliek aizvien tukšāki

Kādreiz liels ciems Slagūne tagad ar desmit iedzīvotājiem un bez transporta

Dobeles novada Annenieku pagasta Slagūne vēl pirms desmit gadiem bija trešā lielākā apdzīvotā vieta pagastā, bet šodien tur dzīvo vien nedaudz vairāk par desmit cilvēkiem. Kopš ceturtdienas uz Slagūni vairs nekursē arī sabiedriskais transports.  

Atveroties Eiropas Savienības robežām, aizvien vairāk ļaužu aizbrauca arī no Slagūnes, bet palikušajiem pakalpojumu klāsts saruka.  30.septembrī pa vietējo ceļu kursēja arī pēdējais maršruta autobuss, kurš līdz šim Slagūnē iegriezās vismaz reizi nedēļā.

Slagūnes iedzīvotājs Aigars Vilks atzīst, ka ciemā dzīvo pensionāri, kuriem dažreiz vajag aizbraukt uz Dobeli, bet tagad transporta nav.

Annenieku pagasta pārvaldes vadītājs Guntis Šmīdlers stāsta, ka pēc pašvaldības aplēsēm, “pašā centrā mums ir četri cilvēki, apkārt viensētās tādi, kuri varbūt varētu domāt par pārvietošanos ar autobusu, kopā seši”.

Aigars  Vilks piekrīt, ka braucēju jau esot bijis maz. Pats viņš pat uz 15 kilometru attālo Dobeli  dodoties ar velosipēdu. Arī Saiva Kazlapa ik dienu uz darbu un atpakaļ min velosipēda pedāļus.

Viņa nedomā, ka šādas vietas kā Slagūne vēl ir iespējams atdzīvināt, “tāpēc, ka ļoti daudzi ir izbraukuši”.

“Es to spriežu arī pēc savas ģimenes, un nebrauks jaunieši atpakaļ, nebrauks. Viņi jau tur savas ģimenes dibina,” saka Saiva.

Pagasta pārvaldes vadītājs mierina, ka  caur Slagūni vēl kursējot skolēnu autobuss, bet skatīties uz attālākajiem lauku ciemiem, kuri viens aiz otra ierakstās ''Zudušās Latvijas'' kartē, gan esot skumīgi.

“10-20 gadu griezumā  jau mums praktiski ir  pazudušas vietas, ir vietas, kur cilvēki ir uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi, kur kādreiz bija skolas, bērnudārzs…” saka Šmīdlers.

Šobrīd Slagūnē dzīvo 12, Ausātās četri, bet Anneniekos aptuveni četrdesmit cilvēki. Mazs mierinājums ir tas, ka netālu no šosejas rīdzinieki nereti izvēlas iekārtot sev vasarnīcas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt