Kādi ir globālie izaicinājumi tīklu sabiedrībā? RSU konference

No 1. līdz 5. aprīlim Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) pirmo reizi tiek rīkota Zinātnes nedēļa, un šo piecu pētniecībai veltīto dienu laikā norisinās trīs starptautiskas konferences ar vairāk nekā 1250 zinātniskajiem ziņojumiem, kā arī virkne vieslekciju, praktisko darbnīcu un citu papildnotikumu, kas atvērti plašai publikai. Otrdien piedāvājām tiešraidē noskatīties sociālo zinātņu konferences "PLACES" atklāšanas sesiju no plkst. 9.00 - 11.00.

Konferencē "PLACES" tiks skatīti sociālās antropoloģijas, tiesībzinātņu un ekonomikas, mediju un komunikācijas, politikas un starptautisko attiecību jautājumi, savukārt zinātniskā darbaspēka paneļsesijā tiks vētīta pētnieku un mācībspēku starptautiskā mobilitāte.

 

Konferencē ar ievadreferātiem uzstāsies pētnieki no Zviedrijas, Spānijas un Latvijas:

  • Gunnars Nīgrēns (Zviedrija) - Globālie izaicinājumi tīklu sabiedrībā
  • Andreu Ulieds (Spānija) - Eiropas teritoriālie scenāriji
  • Jānis Sārts (NATO Stratcom, Latvija) - Stratēģiskā komunikācija pēcpatiesības gadsimtā
  • Jānis Zelmenis (Latvija) - Robežas starp nodokļu plānošanu un nodokļu nemaksāšanu 21. gadsimtā

“Konferences laikā RSU kļūs par vietu, kur tikties visdažādākajiem metodoloģiskajiem strāvojumiem un teorētiskajām skolām. Turklāt tas viss būs maksimāli atvērts plašai publikai. Mūsdienās, kad ar zinātni konkurē pseidotelpas – sazvērestības teorijas, mīti, ezotērika –,  pētnieku uzdevums ir aktīvi komunicēt,” uzsver konferences organizatoriskās daba grupas vadītājs prof. Deniss Hanovs un atklāšanas sesijas moderators. Tik plaša sociālo zinātņu konference RSU notiks pirmo reizi.

Papildus "PLACES" pamatprogrammai plānoti arī citi pasākumi, piemēram, 2. aprīlī tiks prezentēta grāmata "The SCOPUS Diaries and the (il)logics of Academic Survival" par “izdzīvošanas” stratēģijām pētniekiem, no kuriem mūsdienās tiek prasīta gan docēšana, gan menedžments un finansējuma piesaiste, gan arī nevainojama aktivitāte sociālajos tīklos.

Bet 3. aprīlī visas dienas garumā noritēs programma esošajiem un topošajiem žurnālistiem "A Day of Constructive Journalism", kad starptautiski eksperti dalīsies pieredzē, kā noturēt kvalitāti krītošu abonēšanas apjomu laikmetā.  

Nedēļas otrajā pusē, 4.-5. aprīlī, zinātnes grožus savās rokās ņems studenti, jo noritēs Baltijā lielākā studentu konference "Health and Social Sciences" 17 sekcijās gan sociālo, gan veselības zinātņu jomā. Studentu konferences atklāšanas ceremonijā 4. aprīlī no 8.30 līdz 10.30 RSU aulā uzstāsies trīs runātāji: zinātnes žurnāliste Sandra Kropa runās par mediju nozīmi veselības un vides problēmu atainošanā, Floridas Starptautiskās universitātes asociētais profesors Noels Kristofers Barengo (Noël Christopher Barengo) ziņos par demences un Alcheimera slimības novēršanu, bet Vašingtona Universitātes profesors Metjū Goldsmits (Matthew Goldsmith) – par smagi slimu bērnu ārstēšanu.

 

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti