4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Kāda saistība vietējam prokuroram ar nepabeigtu jumta remontu?

Kāda saistība vietējam prokuroram Šķibes ciematā ar nepabeigtu jumta remontu?

Lielākā daļa no naudas samaksāta, bet jumts tā arī nav nomainīts, turklāt prokuratūra un policija šajā lietā neko nepareizu nesaskata. Ar šādu problēmu saskārušies Dobeles novada Bērzes pagasta Šķibes ciemata iedzīvotāji, kuri uzskata, ka policija nevēlas strādāt un lietu risināt.

Šķibes ciemata mājas iedzīvotājiem vislētāk jumtu solīja nomainīt pašnodarbinātā persona Aivars Mazurs par galējo tāmes cenu 5700 eiro. Skaidrā naudā iedzīvotāji iemaksājuši 4100 eiro un gaidījuši lielos remontdarbus.

“Pirmajā dienā, protams, neviena uz jumta nav. Nākamajā dienā ieradās divi meistari, kaut kā divas stundas nostrādāja un pazuda. Divas nedēļas mums jumts nostāvēja dīkstāvē un neviena no darbiniekiem šeit vispār nebija. Kad zvanījām Mazuram, kāpēc darbi neiet uz priekšu, viņš atteica, ka neesam samaksājuši visu summu. Pirms 31. maija, kad darbiem bija jābūt pabeigtiem, zēni pazuda vispār un nekas vairs nenotika, un tad mēs sapratām, ka mums jumta vispār vairs nebūs,” šokā ir mājas iedzīvotāja Arita.

Jumts tika uzklāts tikai pusmājai, turklāt šķībi, un augšstāva kaimiņi lietus laikā tiekot appludināti. Par savām likstām mājas iedzīvotāji ziņojuši policijai par liela mēroga krāpšanu ar iepriekšēju nodomu, tomēr saņēmuši atteikumu uzsākt krimināllietu. Iedzīvotāji vērsās Dobeles prokuratūrā, taču arī saņēmuši atteikumu.

Kad strādnieki pazuduši, viņi aiz sevis atstājuši trepes, iedzīvotāji tās paņēmuši un ielikuši šķūnītī aiz atslēgas, tomēr nākamajā dienā pēc trepēm ieradies Dobeles prokurors Madars Āboms. Kā izrādās viens no strādniekiem bijis prokurora labs paziņa, kurš aizņēmies trepes.

“Šeit pastāv civiltiesisks strīds, jo viena puse uzskata, ka darbi nav veikti un kaimiņi ir apkrāpti, otra puse uzskata, ka viņiem nav samaksāts. Šajā gadījumā policijas lēmums neuzsākt kriminālprocesu ir pamatots, un man nav nekāda pamata, lai lemtu jautājumu par tā atcelšanu,” pastāstīja Dobeles rajona prokuratūras virsprokurors Aigars Grišāns.

Iedzīvotāji par šādu lēmumu bijuši šokā, jo policijas lēmumu pārsūdzējuši Dobeles prokuratūrai, bet kāda iespēja saņemt labvēlīgu spriedumu, ja dīvainā kārtā prokurora trepes izmantotas remontdarbos?

2 komentāri
Valodas pērle
"Lielākā daļa no naudas samaksāts" Diez vai prokuratūra tur līdzēs, drīzāk redaktore (Marta Cerava).
Aita
Pretīgi !! Ko saka ģenerālprokuratūra ??? Kalnmeijers ???
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti