Kāda Rīgas nama iemītniekiem aizdomas par RNP pasūtītās ekspertīzes viltojumu

Pērnā gada beigās nams Rīgā, Akmeņu ielā 15, tika atzīts par avārijas stāvoklī esošu. Taču ekspertīze, ko pasūtījuši iedzīvotāji, un ko veica “Rīgas namu pārvaldnieka” pieaicinātie eksperti, atšķiras. Turklāt, iespējams, viens no būvinženieru parakstiem ir viltots, ziņo LTV 7.

Visu 88 dzīvokļu iemītnieki pagājušā gada oktobrī no Rīgas būvvaldes saņēma vēstules, ka māja ir avārijas stāvoklī un tā ir jāpamet. Ekspertīze, uz kuras pamata pieņems šāds lēmums, iemītniekiem likusies šaubīga. Tāpēc viņi pasūtīja citu ekspertīzi.

“Atšķirība tikai tajā, ka pirmajā ekspertīzē norādīts, ka visa māja ir jāslēdz un tā ir avārijas stāvoklī, bet otrajā – ka tā ir pirmsavārijas stāvoklī un arī daļa mājas ir neapmierinošā [stāvoklī], un jāslēdz divi dzīvokļi,” skaidro Rīgas Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Abas ekspertīzes nosūtītas uz Latvijas Būvinženieru savienību, kur atklāja, ka paraksti ekspertīzē, ko pasūtīja “Rīgas namu pārvaldnieks”, ir viltojums. RNP skaidro, ka ekspertīze pasūtīta projektēšanas birojā “Austrumi”. “Uz mums kā pašvaldības uzņēmumu attiecas likums par publiskajiem iepirkumiem. Konkursā uzvarēja pretendents, kurš piedāvāja viszemāko cenu,” skaidro RNP pārstāve Santa Vaļuma.

Birojā “Austrumi” pārmetumus noraida, sakot, ka  ekspertīze ir precīza un paraksti nav viltoti. “Viens taisīja, otrs parakstīja. Tā dažreiz notiek. Mēs neko neviltojām. Ekspertīze ir kvalitatīva,” saka uzņēmuma vadītājs  Ivo Dembovskis.

Savukārt būvinženiere, kuras paraksts ir uz dokumenta, apgalvo pretējo – namā Akmeņu ielā 15 viņa ne reizi nav bijusi un ekspertīzi nav veikusi. “Nē, es neparakstīju, tas nav mans paraksts,” apliecina sertificēta būvinženiere Margarita Hapova.

“Rīgas namu pārvaldnieks” un būvvalde vērsušies policijā, lūdzot pārbaudīt dokumenta patiesumu.

Noskaidrot situāciju prasa arī iedzīvotāji. “Šī stresa dēļ mūsu mājā nomiruši divi cilvēki. Viņiem neizturēja sirds. Mēram adresētā vēstule mēs pievienojām izziņas par nāvi un prasām kompensāciju par to. Turklāt februārī esam pārņēmuši māju, bet aizvien no “Rīgas namu pārvaldnieka” neesam saņēmuši visus nepieciešamos dokumentus,” stāsta mājas iemītniece Vēsma.

Iedzīvotāji prasa būvvaldei atcelt lēmumu par to, ka māja ir avārijas stāvoklī. Ēkas problemātiskās daļas konservāciju viņi jau ir paveikuši un nostiprināja pamatus, darbus arī turpinās. Turklāt mājas iedzīvotāji grasās vērsties tiesā ar prasību pret RNP.

Šeit iespējams noskatīties LTV 7 sižetu krievu valodā:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti