Kad un kā skolās notiks noslēguma pārbaudījumi 2020./2021. mācību gadā

Valsts izglītības satura centrs (VISC)  sagatavojis skaidrojošu vēstuli, kas līdz 27. novembrim tiks izsūtīta visām izglītības iestādēm, ar instruktāžu skolām par skolēnu pieteikšanos valsts pārbaudes darbiem un iepazīstināšanu ar eksāmenu norisi. 

VISC informēja, ka šobrīd turpinās gatavošanās 2020./2021. mācību gada noslēguma pārbaudījumiem, tomēr tiek ņemta vērā esošā epidemioloģiskā situācija valstī un plānoti iespējamie noslēguma pārbaudījumu un diagnosticējošo darbu norises scenāriji.

Šobrīd ir apstiprināti Ministru kabineta noteikumi "Par valsts pārbaudes norises laiku 2020./2021. mācību gadā" tām izglītības iestādēm, kuras īsteno vispārējās pamatizglītības programmas un vispārējās vidējās izglītības programmas.

  • Diagnosticējošie darbi 3. un 6. klasē notiks klātienē. Ja tas nebūs iespējams, tos izglītības iestāde varēs piedāvāt pildīt attālināti vai tad, kad būs iespējams klātienē.
  • Diagnosticējošie darbi fizikā un ķīmijā notiks 2021. gada 15. aprīlī. Ja mācības notiks attālināti, tad šos darbus skolēni varēs izstrādāt, uzsākot mācības klātienē.
  • Plānots, ka 9. klases eksāmeni notiks klātienē. Ja tas nebūs iespējams, tad eksāmeni nenotiks, izņemot latviešu valoda mazākumtautības izglītības programmās pēc izvēles. (lēmums  tiks pieņemts līdz pavasara brīvlaikam, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī).
  • Eksāmeni par vidējo izglītību notiks pēc pagājušā gada parauga, par ceturtā jeb izvēles eksāmena kārtošanu lēmumu paziņos līdz marta brīvlaikam.

Klikšķiniet, lai palielinātu:

Avots: Valsts izglītības satura centrs (VISC)

VISC eksperti šobrīd turpina videolekciju sagatavošanu par 2019./2020. gada centralizēto eksāmenu rezultātiem. Kopumā novembra beigās un decembrī tiks publicēti deviņi skaidrojoši videomateriāli ar  ieteikumiem, kā skolēniem pilnveidot savas zināšanas prasmes un pilnvērtīgāk sagatavoties noslēguma pārbaudījumiem. Videolekcijas būs pieejamas VISC "Youtube" kanālā.

Šobrīd ikvienam skolotājam un skolēnam ir iespēja izmantot VISC mājaslapā pieejamos atbalsta materiālus, lai palīdzētu skolēniem patstāvīgi gatavoties valsts pārbaudes darbiem.

VISC atzīmēja, ka līdz šī mācību gada noslēgumam vēl ir pietiekami daudz laika, lai jau šobrīd varētu izpētīt un izpildīt iepriekšējo gadu eksāmenu uzdevumus, iepazītos ar metodiskajiem materiāliem un elektroniskajiem resursiem, kas var būt noderīgi gatavošanās procesā.

Līdzīgi, kā noslēdzoties 2019./2020. mācību gadam, arī šogad skolēniem ir tiesības saņemt objektīvu apgūto zināšanu un prasmju novērtējumu par visu apgūto mācību saturu 9 vai 12 gados, lai nodrošinātu sekmīgu tālāko izglītības turpinājumu un vienlīdzīgus nosacījumus attiecībā pret citu gadu absolventiem. Iegūtais vērtējums un sertifikāti par vidējo vispārējo izglītību nodrošinās visiem vienlīdzīgas iespējas iestāties gan Latvijas, gan citus valstu augstskolās ne tikai šogad, bet arī pēc gada vai vairākiem gadiem, norādīja VISC.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai pavasarī noteiktās ārkārtējās situācijas laikā mācības skolās notika attālināti.  9. klašu eksāmeni tika atcelti, bet 12. klašu eksāmenu sesija bija no 2. jūnija līdz 7. jūlijam. Mācības jaunajā, 2020./2021. mācību gadā skolēni uzsāka klātienē, taču saistībā ar vīrusa izplatību pēc rudens brīvlaika 7.12. klašu skolēni mācās attālināti.

Novembra sākumā Latvijā atkārtoti izsludināta ārkārtējā situācija, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim un kā laikā noteikti jauni stingrāki ierobežojumi. 7.–12. klašu skolēni mācības turpina attālināti, bet 1.–6. klašu skolēniem, kuri turpina mācības klātienē, katram skolā jānodrošina 3 kvadrātmetru liela platība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt