Dienas ziņas

Gulbenes novada ļaudis izspēlē «Teātri ap limuzīnu»

Dienas ziņas

Baltijas valstu prezidenti tiekas Sāremā bez Lietuvas kolēģa

Kabiles mežā papildina «Līvu» ielu

Kabiles mežā izveidotajā «Līvu» dziesmu ielā top jauna skulptūra

Pirms pieciem gadiem mežsaimnieks Aivars Bergmanis no Kabiles pagasta ne vienu vien pārsteidza ar to, ka savā mežā, ozolu biotopā, izveidoja grupas “Līvi” dziesmu ielu, ilustrējot to ar paša veidotām koka skulptūrām. Redzot to, ka viens ozols ir nokaltis, viņš nolēmis to nevis nocirst, bet ielu papildināt ar jaunu “Līvu” dziesmu – “Deviņvīru spēks”, ozolu pārveidojot par deviņgalvu pūķi. 

Kad jau otro gadu viens no atpūtas un mācību parkā “Ozolu biotops” esošajiem ozoliem neizdzina nevienu lapu, tā meža īpašniekam Aivaram Bergmanim pavēstot, ka šis dzīves posms ozolam ir noslēdzies, saimniekam radusies iecere turpināt pirms pieciem gadiem šai meža daļā izveidoto “Līvu” dziesmu ielu.

Aivars ir ne tikai meža īpašnieks un cilvēks, kas no koka veido dažādas skulptūras un spēles, bet arī grupas “Līvi” cienītājs.

Viņa mežā izveidotajā Līvu ielā kokā ilustrētas vairāk nekā 10 dziesmas, tagad tā tiek papildināta ar deviņgalvu pūķi, kas ir viens no dziesmas “Deviņvīru spēks” tēliem, tā ozolam dodot citu dzīvi.

"Viņā ir daudz citas dzīvības, tāpēc jau mēs viņu atstāsim stāvus, ka tur iekšā ies tā kā ņudz – praulgrauži, irši, skudras mēģinās šo koksni pārveidot par kaut kaut ko citu, kas ir viegli uztverams citiem jauniem kokiem, tā dzīvība lielāka nekā zaļā kokā," sacīja meža īpašnieks, idejas autors Aivars Bergmanis.

Ik gadu Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums rīkoja koktēlniecības plenērus, kuros veidotie darbi ceļojuši pat uz bērnu slimnīcu Rīgā un Mežaparku. Aivars Bergmanis tajos vienmēr bija klāt gan ar savu darbu, gan padomu. Šogad vīrusa dēļ plenērs atcelts, tāpēc bijis īpašs prieks uzrunāt iepriekšējo gadu dalībniekus šai – alternatīvai kopā sanākšanai. Un ideja par deviņgalvu pūķa veidošanu atrada dzirdīgas ausis. Tālākie viesi ir no  Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma.

"Man vispār patīk ideja par plenēru, ka notiek tādā nepiespiestā atmosfērā un katru gadu ir kāda ideja," atzina Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma pasniedzējs Mārtiņš Jurciņš.

Katra no deviņām pūķa galvām būs citādāka, jo meistari ļaujas brīvam fantāzijas lidojumam. Arī simboliski katrs tajā ieliek ko citu. Piemēram, kāds teicis, ka vienai vajadzētu būt zaļā krāsā, jo zaļā pūķa galva būs jācērt vēl daudzus gadsimtus. Ģirts Indriksons, kurš savulaik beidzis Kuldīgas tehnikumā mēbeļu galdniekus, bet dzīves ceļi aizveduši citur, šobrīd bērniem Ķīnā mācījis angļu valodu, vīrusa dēļ atgriezies jau februārī, savā darbā ieliek Austrumu filozofiju. 

"Es varētu teikt, ka pūķis simbolizē tavu likteni un tajā paša laikā pieredzi, ar cik stipru un varenu pūķi tu cīnies, tik arī bagāts un raksturīgs ir tavs liktenis," sacīja pasākuma dalībnieks Ģirts Indriksons.

Deviņgalvu pūķis ir aptuveni 9 metru augsts. Aivars Bergmanis piebilda – būs vēl jāveido varonis, kurš ar pūķi cīnīsies. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt