Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kabilē joprojām novērš negaisa sekas

Kabilē joprojām novērš negaisa sekas

Postošais negaiss, kas šonedēļ plosījās Latvijā, skāra arī Kuldīgas novadu. Vislielākie postījumi nodarīti Kabiles pagastā – liels daudzums nolauztu koku un norauta arī daļa skolas jumta. Zemniekiem bojāti labības lauki, nokapātas ogas, dārzeņi un stādi. Arī šodien notika negaisa seku likvidēšanas darbi.

Kabiles parkā liela rosība jau no agra rīta: vieni zāģē, citi vāc zarus. Pirms divām dienām postošā negaisa brāzmas savērpušas, nolauzušas vai aizlauzušas tik daudz koku visā pagasta centrā, ka saviem spēkiem vien Kabiles pagasta pārvaldes darbinieki galā netiek.

Kabiles pagasta pārvaldes vadītāja Elīna Ose stāsta, ka palīgā nāk visi pārvaldes darbinieki, arī jaunieši un citi iedzīvotāji.

Talkā nākuši palīgi arī no citām Kuldīgas novada pagastu pārvaldēm.

No Pelčiem atbraukuši trīs cilvēki. Viņi stāsta – vienmēr viens otru atbalsta, bet šādā brīdī it īpaši. “Kamēr neatbrauca, neapskatījās, liekas: nu cik tad traki var būt. Bet īstenībā, atbraucot un ieraugot, neticas, ka tik krasas pārmaiņas var būt: Kuldīgā nekas, bet 20 km tālāk tāda postaža,” saka Pelču pagasta pārvaldes vadītāja Kristiāna Rubene.

Arī pie Zigfrīda Annas Meierovica Kabiles pamatskolas tiek savākti nolauztie koki un zari, palīdz gan skolēni, gan vecāki, bet darbinieki atsaukti no atvaļinājumiem. Īstā postaža gan uzreiz nav pamanāma – tas ir skolas jumts, no kura gabalu izrāvis vējš, ļaujot lietum appludināt trīs klašu telpas un sienu siltinājumu. “Viss ūdens sasūcies siltināmajā materiālā un tek lejā. Traģiski, darbs ir nenormāls, vēl nesākām, vēl ikdienas darbs, visa teritorija saplosīta,” stāsta pamatskolas saimnieks Raimonds Kālis.

Vēl nav apzināts, cik liels posts ir nodarīts pagasta zemniekiem. Mālnieku ģimene nodarbojas ar puķu audzēšanu, ir arī ogas, augļi un kvieši. 50% no kviešiem esot nokapāti, arī zemeņu lauks ir līdzens. No četrām siltumnīcām par vienu vairs liecina tikai gruvešu kalns, otra sašķiebusies, bet trešajai milzu krusas graudi sabojājuši segumu. Šobrīd ar rokām tiek izcilāts katrs stādiņš ar cerību, ka to varēs atdzīvināt. “Cilvēki palīdz. Sakām paldies, būs labi, pa visiem izkulsimies,” saka SIA “Raspodiņš” īpašniece Līga Mālniece.

Kabiles pagasta vadītāja atzīst, ka aizlauzto koku bīstamība jānovērš pēc iespējas ātrāk, bet postošā negaisa seku pilnīga likvidēšana aizņemšot kādu mēnesi. Šobrīd Kuldīgas novada pašvaldība apzina postījumu apmēru, lai valsts līmenī virzītu jautājumu par stihijas izraisīto zaudējumu kompensēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti