Kabanovs Saeimas vēlēšanās nekandidēs un darbosies arodbiedrībā LABA

Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs („Saskaņa”) nekandidēs rudenī gaidāmajās parlamenta vēlēšanās, bet darbosies arodbiedrībā LABA, Latvijas Televīzijai apstiprināja „Saskaņas centra” līdzpriekšsēdētājs Nils Ušakovs.

LABA nav kāda konkrēta uzņēmuma vai nozares darbinieku izveidota arodbiedrība, tāpēc ir neatkarīga no darba devēja ietekmes un rīkojas vienīgi savu biedru interesēs. Arodbiedrības biedri ir gan valsts pārvaldes iestāžu darbinieki, gan pašvaldības uzņēmumu darbinieki, gan privātajā sektorā strādājošie.

Kabanovs parakstījis līgumu ar arodbiedrību LABA, kur kļuvis par ārējo sakaru un komunikāciju direktoru. LABA Kabanovs plāno nodarboties ar starptautiskajiem arodbiedrību sadarbības projektiem, jo Saeimā viņš darbojās Ārlietu komisijā un Eiropas lietu komisijā.

„Divus gadus es strādāju arī Sociālo un darba lietu komisijā, tāpēc šīs tēmas man nav svešas. Uzskatu, ka mana žurnālista pieredze dos iespēju popularizēt arodbiedrību kustību Latvijā. Izmantošu savus gadu gaitā veidotos kontaktus ekspertu vidē, lai organizētu mūsdienu darba vides pētīšanu. Šodien sociologiem tas ir tumšs mežs, neskatoties uz to, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ir algoti darbinieki, kuru tiesības bieži tiek pārkāptas. Par visu to LABA runās ar sabiedrību,” paziņojumā medijiem skaidro deputāts.

Tā kā darbs arodbiedrībā paredz lielu noslogojumu, Nikolajs Kabanovs ir pieņēmis lēmumu nepiedalīties nākamajās Saeimas vēlēšanās.

Deputāts arī norādīja: "LABA ir visstiprākā Latvijas arodbiedrība, kas apvieno 7000 biedrus. Esmu saskāries ar šo arodbiedrību pirms trim gadiem, kad notika mītiņš pie Saeimas. Tā ir organizēta, vienota darbaļaužu komanda, kas vienmēr ir gatava aizstāvēt savu biedru intereses. (..) Mani saista tas sociālā taisnīguma un vienlīdzības gars, kas šeit valda.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti