Kā vērtēt «No sirds Latvija» piedāvājumu – eksperti diskutē ar Oditu Krenbergu

Piektdien, 21.septembrī, pēc LTV diskusijas "Partija fokusā" diskusijā ar Oditu Krenbergu eksperti – “Delfi” žurnālists Filips Lastovskis un politologs Juris Rozenvalds – vērtē partijas “No sirds Latvijai” piedāvājumu.

Jaunais, ko uzzinājām par partiju:

Skaidrojums par partijas transformāciju “bija amizants”.  “No sirds Latvijai” zaudēja visu savu frakciju Saeimā, un partiju parlamentā pārstāv tikai tās līdere Inguna Sudraba, taču partijas pārstāvji skaidroja, ka notika “transformācija” un vājākie cilvēki aizgāja, dodot ceļu jauniem cilvēkiem. Ekspertu ieskatā, “tā ir laba tēlošana pie sliktās spēles”.

Sudraba debatēs nepiedalījās, jo apmeklē Eirāzijas biznesa sieviešu forumu Sanktpēterburgā, tāpēc varēja redzēt, kas ir pārējie spēlētāji un partijas līderi, un kāda ir partija bez Sudrabas.

Neatbildētie jautājumi ekspertu ieskatā:

Nav skaidras attiecības ar citiem politiskiem spēkiem, ja visi ir izzadzēji un prezidents “mafijas loceklis”, kā veidos sadarbību un ar ko.
Partijai ir labas ieceres, bet nav skaidrības, kā tieši grib tās realizēt.
Partijas programmā nav neviena vārdā par to, ka Latvijā bez latviešiem ir vēl kas cits, kas parāda, ka partija ir atrauta no realitātes.
Partijas pārstāvji nenosauca “izzadzējus” vārdā. 

Ieguvumi, ja šī partija iekļūs Saeimā, ekspertu acīs:

Partijai ir pieredze Saeimā, un tā varētu efektīvāk strādāt opozīcija.

Riski šīs partijas atbalstītājiem, pēc ekspertu domām, būtu:

Neizpildāmi solījumi, piemēram, palielināt tiešmaksājumus zemniekiem līdz Polijas līmenim, lai gan Latvija nevar to atrisināt.
Valsts drošība – partijas pārstāvju apgalvojumi nerada pārliecību par stabilu valsti, neskaidrība par pozīciju ES un NATO un sadarbību ar Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti