1:1

1:1 Gundars Rēders: Krišjānis Kariņš

1:1

1:1 Gundars Rēders: Krišjānis Kariņš

Kā šogad nosvinēt Jāņus? Atbild premjers Krišjānis Kariņš

Kā šogad drīkst svinēt Jāņus?

Pēdējās dienās saslimstība ar Covid-19 mazinās, bet amatpersonas aicina iedzīvotājus gaidāmajās brīvdienās būt piesardzīgiem un atbildīgiem un arī Jāņus svinēt, ievērojot drošības prasības, lai nepieļautu vīrusa izplatīšanos. Kā šogad drīkst svinēt Jāņus, skaidroja atbildīgās ministrijas un Valsts kanceleja. 

Cik daudz svinētāju drīkst būt?

Publiskos pasākumos iekštelpās drīkst pulcēties līdz 100 cilvēkiem, jāievēro 2 metru (m) distance un 4 kvadrātmetri uz vienu personu.

Publiskos pasākumos ārtelpās drīkst pulcēties līdz 300 cilvēkiem, jāievēro 2m distance un 4 kvadrātmetri uz vienu personu.

Līgo svētki viesu namā ir organizēts izklaides pasākums (privāts pasākums publiskā vietā) un uz to attiecināmi visi ar pasākuma rīkošanu un pulcēšanos saistītie ierobežojumi, tai skaitā, pasākums var notikt līdz plkst. 24.00.  Jāņem vērā arī sabiedriskās ēdināšanas noteikumi.    

Piemēram, svinot viesu mājā, ar cilvēkiem, kuri nav no vienas mājsaimniecības, jāievēro 2 metru distancēšanās, roku higiēnas un citi drošības pasākumi. Ja svētkos piedalās viesi, kas nav no jūsu mājsaimniecības, jāievēro pulcēšanās ierobežojumi (līdz 100 personām telpās, līdz 300 - ārā).

Šie ierobežojumi neattiecas uz privātiem pasākumiem privātā vietā, piemēram, savā dārzā.  

Savukārt, ja publisks pasākums notiek privātā vietā, tad uz to attiecas ierobežojumi saistībā ar Covid-19.

Vietās, kur tas ir iespējams, jāievēro divu metru fiziska distance, bet publiskās iekštelpās un ārā vienlaikus pulcēties bez 2 metru distances var:

  • ne vairāk kā divas personas;
  • personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā;
  • vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā.

Cik drīkst ilgt pasākums?

Koncertu, sporta un izklaides vietās drīkst atrasties no plkst. 6.30 līdz plkst. 24.00

Brīvdabas kino un sabiedriskās ēdināšanas vietas darbu beidz ne vēlāk kā plkst. 2.00

Publiski pasākumi var notikt līdz plkst. 24.00, savukārt privātiem pasākumiem privātā vietā nav laika ierobežojuma.

Bet, piemēram, Līgo svētki viesu namā ir organizēts izklaides pasākums (privāts pasākums publiskā vietā) un uz to attiecināmi visi ar pasākuma rīkošanu un pulcēšanos saistītie ierobežojumi, to skaitā - pasākums var notikt līdz plkst. 24.00.   

Līdz šim viens no kuplāk apmeklētajiem pasākumiem bija Jāņi Rīgā, Daugavas krastmalā. Šogad tur svinēšana nenotiks, un tā vietā galvaspilsēta piedāvā izstādes, attālinātus koncertus, tirdziņus, kuros varēs ievērot visus piesardzības pasākumus.

SPKC iesaka sekot speciālistu ieteikumiem

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina svētkus svinēt ģimenes un draugu lokā savā mājā, dārzā vai citur brīvā dabā, neaizmirstot par  profilakses pasākumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Ievēro roku higiēnu – rokas mazgā rūpīgi un biežāk. Personīgo higiēnu ievēro arī tad, ja svini svētkus vietā, kur ūdens pieejamība ir ierobežota. Vislabāk rokas mazgāt ar ziepēm, zem tekoša ūdens, bet, ja šādas iespējas nav, roku higiēnai var izmantot arī šim nolūkam paredzētus dezinfekcijas līdzekļus vai mitrās salvetes. Mazgājot rokas - raugies, lai to dara arī bērni!

Ievēro drošu distanci – speciālisti aicina arī svētkos turpināt ievērot drošu fizisko distancēšanos – vismaz 2 metri un ne ilgāk par 15 minūtēm. Cilvēkus, kuri pieder kādai no riska grupām (seniori, grūtnieces, cilvēki ar hroniskām saslimšanām u.c.), SPKC aicina atturēties no publisku vietu apmeklēšanas, kā arī neuzņemt pie sevis viesus.

Lejupielādē lietotni “Apturi Covid” , kas radīta, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, un  lai ātrāk uzzinātu, vai esi bijis kontaktā ar Covid-19 saslimušo. Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus, kā arī pievērst uzmanību slimības simptomiem un ātrāk vērsties pēc palīdzības, ja nepieciešams.

Esi atbildīgs – ja jūties slims, paliec mājās un informē savu ģimenes ārstu. Koplietošanas telpās ievēro piesardzības pasākumus - lieki nepieskaries priekšmetiem un virsmām, kā arī izvairies pieskarties sejai, pirms neesi nomazgājis rokas.

Attēls: SPKC

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt