Kā skolēni un bērnudārznieki var atgriezties klātienes mācībās pēc Covid-19 karantīnas

Otrdien valdība precizēja noteikumus, kā skolēni var atgriezties klātienes mācībās pēc mājas karantīnas, jo bijuši saskarsmē ar Covid-19 inficēto, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Skolēniem jāveic testi

Grozījumi rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" paredz, ka izglītojamais, kurš noteikts kā kontaktpersona, var neievērot mājas karantīnas nosacījumus, lai piedalītos klātienes izglītības procesā pirmsskolas, pamata un vidējās izglītības pakāpē, tai skaitā interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmās, ja kopš pēdējā kontakta ar inficētu personu tiek ievērots viens no šādiem nosacījumiem:

  • pagājušas ne mazāk kā 10 dienas;
  • izglītības iestādes, kurā tiek veikts izglītojamo rutīnas skrīninga tests atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) algoritmam, vadītāja norīkotas atbildīgās personas uzraudzībā tiek veikta skrīninga testēšana katru reizi pirms klātienes mācību dienas uzsākšanas septiņu kalendāra dienu laikā.

Izglītojamais karantīnu var noslēgt pēc laboratorijā veikta Covid-19 testa, kas veikts ne agrāk kā septītajā dienā pēc mājas karantīnas uzsākšanas, ja testa rezultāts ir negatīvs. Atgriežoties skolā, nav nepieciešama ārsta izziņa.

Bērnudārzniekiem karantīnā 10 dienas vai laboratorijas tests

IZM norādīja, ka grozījumi neparedz iespēju arī bērnudārzniekiem karantīnas septiņās dienās pirms katras klātienes mācību dienas sākšanas veikt testus, lai varētu turpināt apmeklēt iestādi klātienē. Tas attiecas arī uz interešu izglītību.

Ministrijā norādīja, ka izglītības iestādēs, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmas, netiek veikti rutīnas skrīninga testi atbilstoši SPKC algoritmam.

Tādējādi pirmsskolas izglītības programmu izglītojamiem pirms atgriešanās izglītības iestādē nepieciešams ievērot mājas karantīnu ne mazāk kā 10 dienas vai veikt Covid-19 testu laboratorijā ne agrāk kā septītajā dienā pēc mājas karantīnas uzsākšanas un atgriezties iestādē, ja testa rezultāts ir negatīvs.

KONTEKSTS:

Pagājušajā nedēļā tika samazināts izolācijas un mājas karantīnas laiks skolās un bērnudārzos. Valdība arī pieļāva izņēmumu attiecībā uz skolēniem, kuri skolā varēs turpināt vilkt valsts nodrošinātās auduma maskas. Pārējā sabiedrība no 25. janvāra publiskās vietās drīkstēs lietot tikai medicīniskās maskas vai ne zemākas klases kā FFP2 respiratorus bez vārsta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt