Sadaļas Sadaļas

Kā skola nodala audzēkņu plūsmas Covid-19 risku mazināšanai? Siguldas Valsts ģimnāzijas piemērs

Siguldas Valsts ģimnāzijā ieviesīs pusdienu priekšapmaksu, lai paātrinātu ēdiena izsniegšanu un mazāk apgrozītu skaidru naudu. Droša ēdināšana daudzās skolās šogad bijis satraucošs jautājums. Citi izvēlas skolēnus ēdināt klasēs, bet citi iedala vairāk pusdienu starpbrīžu.

Pusdienām iedalīti noteikti starpbrīži un galdi

Siguldas valsts ģimnāzijā ieviesīs pusdienu priekšapmaksu, lai paātrinātu ēdiena izsniegšanu un mazāk apgrozītu skaidru nauduPaula Dēvica

Siguldas Valsts ģimnāzijas medmāsa Anita Šķestere tāpat kā citi skolas darbinieki ikdienā uzraudzīs, lai skolēni ievēro visus epidemioloģiskās drošības pasākumus. Pirmo dienu Latvijas skolās izmēģināja jauno ēdināšanas kārtību. Siguldā tam atvēlēti divi atsevišķi starpbrīži.

No pusdivpadsmitiem 40 minūtes ēd septītās un astotās klases. Pirmie uz ēdnīcu nāk septītie. Katru klasi pavada pedagogs, kas vadījis iepriekšējo stundu.

“Jā, tā ir viena klase. Pagaidām viss ir ļoti labi. Skolotāji ļoti apzinīgi pavada. Un bērni arī ievēro visu, kas ir jādara. Septītie šobrīd strādā ļoti labi,” pastāstīja Šķestere.

Starp paralēlklasēm rindā ieturēta divu metru distance. Ēdiens jāsaņem pie letes, kur trīs darbinieces gādā par to, lai pusdienu pasniegšana ritētu ātrāk.

“Es personīgi stāvu pie salātiem, pie dzērieniem un pie kefīra. Otrs cilvēks stāv pie piedevām un mērcēm. Un trešais bufetē sēž. Un pārējie visi, kad vajag saliet kaut ko vai pievienot, vai atnest. Palīdz, kad kaut ko vajag šeit sadalē,” pastāstīja pavāre Marta Vincaloviča.

Ēdienkarte šogad būs samazināta. Pirmajā mācību dienā pasniedza vistas stroganovu ar piedevām pēc izvēles, dzērienu un bumbieri. Agrāk skolēniem bija vairākas izvēles. Tagad ir tikai komplekso pusdienu piedāvājums.

Kad porcijas saņemtas, skolēniem jādodas pie savai klasei paredzētā galda, kur jau saliktas karotes, dakšas un naži.

“Un tad, kad bērni paēdīs, uzreiz visi galdi tiks nodezinficēti. Un tad nāk četras astotās klases – a, b, c, d,” norādīja medmāsa.

Savukārt devītās līdz divpadsmitās klases pusdieno no pusvieniem tieši tādā pašā kārtībā.

Ēdnīca Siguldas valsts ģimnāzijā, 2020.gada septembris.

Skolēnu plūsmas starpbrīžos

Skolā mācības atsāksies klātienē pilnībā.

Skolā trepes ir nodalītas – pa vienām iet augšup, pa otrām – lejup. Katrai klasei iedalīts savs atpūtas stūris. Tehniskie darbinieki seko līdzi, lai tas tiktu ievērots.

Un, lai viņiem būtu vieglāk, katram skolēnam redzamā vietā piesprausta kartīte ar klašu grupas krāsu. Piemēram, septītajām klasēm tās ir zaļā krāsā. Tā darbinieki var ātri pamanīt, ja kāds iekšējos noteikumus ir pārkāpis.

“Lielos vilcienos ar higiēnu ir ok. Plūsmas nedaudz vēl ir jāatgādina. Pieradīs pie “trepes augšā”, “trepes lejā”,” sacīja skolas direktors Rūdolfs Kalvāns.

Trepes Siguldas valsts ģimnāzijā, 2020.gada septembris.

Lai paātrinātu ēdiena izdali pusdienlaikā, kā arī mazāk apgrozītu skaidru naudu, jau tuvākajā laikā skolēnu vecāki varēs veikt pusdienu priekšapmaksu tam paredzētā aplikācijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt