Kā saņemt medicīnisko palīdzību svētku laikā

Pirms gaidāmajām maija svētku brīvdienām 1. un 4. maijā Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka gadījumos, kad nepieciešama medicīniska palīdzība, vispirms jāsazinās ar ārstniecības pakalpojumu sniedzēju telefoniski. Uz ārstniecības iestādi vai pie ārsta bez iepriekšējas pieteikšanās doties nedrīkst. Tāpat izmaiņas gaidāmas Covid-19 analīžu nodošanas punktu un tālruņa 8303 darba laikā.

Medicīniska rakstura padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

Pa šo tālruni pieredzējuši mediķi sniedz medicīniskus ieteikumus iedzīvotājiem, kuriem ir nepieciešams ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ģimenes ārsta darba laika. Ar tālruņa speciālistiem iedzīvotāji ir aicināti sazināties arī gadījumos, kad ir šaubas, vai palīdzība nepieciešama steidzamā kārtā vai arī to var saņemt pēc svētkiem, sazinoties ar savu ģimenes ārstu.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību varēs saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Pirms došanās pie dežūrārsta, ir jāsazinās telefoniski un, ja pacientam tiek noteikta klātienes vizīte, tad precīzi jāierodas norādītajā laikā, tādējādi izvairoties no saskarsmes ar citiem pacientiem, piemēram, uzgaidāmajās telpās. Par vizīti klātienē pie dežūrārsta jāveic pacienta līdzmaksājums personām līdz 65 gadu vecumam 2 eiro apmērā, personām virs 65 gadiem - viens eiro.

Traumu (piemēram, apdegumu, lūzumu, mežģījumu) vai pēkšņu saslimšanu gadījumos medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta cilvēka veselība vai dzīvība, jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam pa tālruni 113.

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

Dežūrārstu un steidzamās medicīniskās palīdzības punktu darba laiks svētku brīvdienās un informācija par citām medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām ir pieejama NVD mājaslapas sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?”.

Svētku laikā – 1. un 4. maijā - Covid 19 analīžu pieņemšanas punkti reģionos nestrādās, savukārt Rīgā šajās dienās no pulksten 9.00 līdz 15.00 darbosies tikai  Centrālās laboratorijas paraugu ņemšanas punkts Rīgā, Eizenšteina ielā 16.

2. un 3. maijā no plkst. 09.00 līdz 13.00 strādās Centrālās laboratorijas paraugu pieņemšanas punkti Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Daugavpilī, Rēzeknē un Jēkabpilī. Pēc pieprasījuma 2. maijā strādās punkti Madonā, Talsos, Tukumā, Cēsīs, Dubultos, Kuldīgā, Alūksnē un Limbažos, bet 3. maijā šajos punktos pacientu pieņemšana nenotiks. Mājās vizītes tiks nodrošinātas 2. un 3. maijā.

E. Gulbja Covid-19 analīžu nodošanas punktos pacientu pieņemšana Brīvības gatvē 366 un Ķīpsalas ielā 2 – 2. un 3. maijā paredzēta laikā no pulksten 8.00 līdz 14.00. Svētku dienās 1. un 4. maijā pacientu pieņemšana nenotiks.

Tāpat svētku brīvdienās paredzētas izmaiņas arī tālruņa 8303 darba laikā. Covid-19 izmeklējumiem 1., 2., un 4. maijā varēs pieteikties laikā no plkst. 9.00 līdz 15.00, savukārt 3. maijā laikā no plkst. 9.00 līdz 12.00.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti