Kā pieteikties Covid-19 vakcinācijas rindas rezervistu sarakstā?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kā tikt rezervistu rindā, lai saņemtu vakcīnu pret Covid-19 gadījumā, ja kāds cits nav ieradies? Uz jautājumu atbild Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas koordinatore Ieva Stūre.

Kā pieteikties Covid-19 vakcinācijas rindas rezervistu sarakstā?
00:00 / 01:46
Lejuplādēt

Latvijas Radio klausītājs vaicā: Esmu pierakstījies [vakcinācijai] grupā “60+” un vakcinētos labprāt pēc iespējas ātrāk. Vai ir kāda vieta, kur var pieteikties, ja nav cilvēka, kas iet [vakcinēties] un ir neizmantotas vakcīnas? Tādi saraksti arī kaut kur ir?

Ieva Stūre: Kārtība rezervistu rindai šobrīd ir tāda: piemēram, ir atvērts flakons, “AstraZeneca” gadījumā [tas] ir 10 devu flakons, kas ir jāizlieto 48 stundu laikā, bet [rindā] pierakstītie, kam ir tiesības šobrīd saņemt vakcīnu, var neierasties. Tad ārstniecības iestādei, lai šīs devas neietu zudumā, ir tiesības veidot rezervistu sarakstu ar cilvēkiem no nākamās prioritārās grupas [un] dienas beigās vakcinēt šos iedzīvotājus to vietā, kuri nav ieradušies uz vakcināciju.

Katrā ārstniecības iestādē tiek veidots šāds saraksts, līdz ar to cilvēks var pieteikties [konkrētā] ārstniecības iestādē un teikt: "Es apņemos atbraukt pie jums tuvāko divu stundu laikā, kad jūs man zvanīsiet, lai vakcīnu saņemtu. Lūdzu, ielieciet mani rezervistu sarakstā."

Šeit pieejama Covid-19 vakcinācijas kabinetu karte, norādīti arī telefona numuri un adreses.
 

Lai sniegtu atbildes uz dažādiem iedzīvotāju jautājumiem par Covid-19 un vakcināciju pret to, Latvijas Radio Ziņu dienests kopā ar ekspertiem skaidro un sniedz atbildes katru darba dienu programmā “Labrīt”.  Savus jautājumus par vakcinēšanos pret Covid-19 iespējams sūtīt Latvijas Radio Ziņu dienestam uz e-pastu [email protected] vai balss ziņām uz numuru 27834559 (WhatsApp). 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti