Kā pašvaldību darbu Latgalē ietekmē prasība par Covid-19 sertifikātu?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rēzeknes pilsētas dome bija vieni no pirmajiem, kuri jau pirms nedēļas domē deputāta pilnvaras apturēja tiem deputātiem, kuri nevarēja uzrādīt Covid-19 sertifikātu. Taču, piemēram, Līvānu novada pašvaldība šajā nedēļā plāno lemt par pilnvaru apturēšanu, domē šādi ir divi deputāti, kas nevar pildīt savus pienākumus.

Kā pašvaldību darbu Latgalē ietekmē prasība par Covid-19 sertifikātu?
00:00 / 04:56
Lejuplādēt

Rēzeknes pilsētas domē deputāta pilnvaras apturētas četriem deputātiem, kuriem nav Covid-19 sertifikātu. Divi no viņiem vakcināciju pret Covid-19 gan ir uzsākuši, trešais plāno to darīt, bet ceturtais vakcinēties negrasās. Tā ir deputāte Lidija Ostapceva no „Saskaņas”, kura pēc pašas iniciatīvas atbrīvota arī no priekšsēdētāja vietnieces amata. Pārējo trīs deputātu vietā uz laiku stāsies nākamais kandidāts, kurš ieguvis sertifikātu.

Par kopējo vakcinācijas aptveri pašvaldībā pastāstīja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Stecs: “Vidējais īpatsvars administrācijā un nozaru pārvaldēs ir pāri 95%. Vislielākais ir administrācijā – pāri 96%. Viszemākais – ap 90% – ir kultūras un tūrisma centrs.”

Tie, kuriem nav vakcinācijas sertifikāta, ir atstādināti, taču īpašus sarežģījumus tas darbā neradot.

„Stipri neietekmē, notiek iekšējo pienākumu rotācija. Strādājam, kā strādājām līdz šim, nodrošinām visas funkcijas Rēzeknes iedzīvotājiem. Kopumā, ņemot vērā visu noskaņojumu, kāds ir mūsu pusē, es uzskatu, ka mēs esam ar labiem rādītājiem,” sacīja Stecs.

Arī Rēzeknes novadā uzskata, ka nav tik slikti, kā bija gaidījuši. No darba atstādināti 40 darbinieki jeb 1,73%, kas ir uzsākuši vakcinācijas procesu, bet to nav pabeiguši un nav uzrādījuši arī negatīvu Covid-19 testu, lai varētu strādāt klātienē. Tikpat daudz ir to, kuri nav uzsākuši vakcināciju.

„Izbeigtas darba tiesības šī apstākļa dēļ ir ar 21 darbinieku jeb 0,9%. Un liela daļa darbinieku ir ilgstošā prombūtnē un, iespējams, nav uzsākuši vakcināciju. Tie būtu 94 darbinieki jeb 4,09% no kopējā darbinieku skaita visā pašvaldībā,” pastāstīja Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška.

Arī Rēzeknes novadā uzsver, ka darbinieku atstādināšana, darba tiesību izbeigšana un ilgstošā prombūtne darba procesu nav apturējusi. Nākotnē, visticamāk, būs pārstrukturizācija, taču, iespējams, būs jāmeklē arī citi darbinieki. To rādīs laiks. Rēzeknes novada domē ir divi deputāti, kuri uz laiku nevarēs pildīt savus pienākumus, jo vakcinācijas procesu ir uzsākuši, taču to nav vēl pabeiguši. Iemesli, kādēļ cilvēki nevēlas vakcinēties, ir viņu pārliecība.

„Pēc viņu vārdiem, ar kuriem nācies runāt, viņu pārliecība viņiem neļāva to darīt. Protams, ietekmēja arī informācija sociālajos tīklos, kas faktiski bija viltus ziņas,” sacīja Troška.

„Kādam tur vienkārši tāds kā protests, ka tas piespiedu kārtā notiek. Kāds argumentē, ka par veselību šaubas, ka varbūt kaut kādas komplikācijas. Dažādi tie iemesli,” norādīja Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs.

Viņaprāt, novadā pašvaldības administrācijā un pašvaldības iestādēs situācija ar vakcinācijas aptveri ir laba. „Kopumā mums viss ir kārtībā. Administrācijā ir tikai viens, kurš nav potējies un nav uzsācis. Tā pilnībā visi ir vakcinējušies vai uzsākuši, un beigsies tas process. Un iestādēs – tur vienā otrā ir pa kādam darbiniekam, bet kopumā situācija ir normāla,” pastāstīja Mekšs.

Lai arī pirms kāda laika bija vairāk to, kuri vakcināciju pret Covid-19 neatbalsta, taču tas mainījies. „Pēc tā, kad rīkojums tika izdots, daudzi cilvēki sarosījās. Bija par dažiem cilvēkiem informācija, ka atsakās potēties. Ja mums bija trīs administrācijā, tad tagad palika tikai viens. Pagaidām tur atstādināti nav, kāds arī uz slimības lapas. Redzēsim, kas tuvākajā laikā… Varbūt tie darbinieki, kas palika, vai nu uzsāks, vai pabeigs to procesu,” sacīja Mekšs.

Visi Ludzas novada domes deputāti ir vakcinējušies pret Covid-19.

KONTEKSTS:

Saeima nolēma, ka no 15. novembra parlamenta un pašvaldību deputātiem ir prasība vakcinēties pret Covid-19. Pašvaldību deputātiem bez sertifikāta par vakcināciju vai izslimošanu tiek apturētas deputātu pilnvaras. Pēc vakcinācija darbā iespējams atgriezties.

Iepriekš ziņots, ka no 758 pašvaldību deputātiem vakcināciju pret Covid-19 nav sākuši vismaz 19, bet lielākajai daļai jeb 696 domnieku ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti