Rīta Panorāma

Ukraiņi atbrīvotajā Svjatohirskā atgūstas pēc okupācijas

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Policistu apmācības pielāgo mūsdienu prasībām

Kā mūsdienās mācās topošie policisti?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dažādi apmācību poligoni, kuros tiek apgūtas prasmes cīnīties ar noziedzniekiem, pielietojot šaujamieročus; mācības virtuālās realitātes vidē; informācijas tehnoloģiju poligoni – tādas mācību iespējas paveras Valsts policijas koledžas kadetiem. Šogad šī mācību iestāde uzņēmusi 150 jaunus studentus, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Rīta panorāma".

Daniels Šadelko ir Valsts policijas koledžas students. Šobrīd viņš piedalās taktiskajās apmācībās, atbrīvojot telpas no noziedzniekiem.  

Lai šādas operācijas būtu veiksmīgas, policistiem savā starpā ir jāsadarbojas un jāpaļaujas vienam uz otru. Jāizmanto vienāda komunikācija, saprototies no pusvārda vai zīmēm.

"No bērnības sapratu, ka patīk palīdzēt cilvēkiem. Pamēģināju. Iestājpārbaudījumi bija grūti, bet viss izdevās un esmu šeit," sacīja Šadelko.

Policijas koledžā šogad uzņemti 150 jauni kadeti. Viens no viņiem ir Ivars Rezlers. Arī viņu policijas profesija interesējusi jau kopš bērnības.

"Visvairāk man patīk šaušanas ieroči. Tur vairāk pastāsta par ieročiem, par veidiem, kā pielietot. Tas ir ļoti interesants priekšmets," viņš atzina.

Valsts policijas koledžā tiek iegūtas specifiskas zināšanas, sākot ar juridiskām prasmēm un beidzot ar informācijas tehnoloģiju apgūšanu. Liela uzmanība tiek pievērsta fiziskajai sagatavotībai.  

Valsts policijas koledžas direktors Dmitrijs Homenko skaidroja: "Vidēji 40% no studiju satura ir teorija. Pārējie 60% ir praktiskās nodarbības, semināri un darbs pielāgotos apstākļos, tajā skaitā prakses vietās."

Policijas koledža šobrīd piedzīvo vērienīgas pārmaiņas ne vien no ārpuses, bet arī mācību satura ziņā. Tiek būvēti mācību poligoni, lai pēc iespējas labāk sagatavotu topošos policistus ikdienas darbam.

"Piemēram, ofisa pārmeklēšana jeb kratīšana, ieskaitot visas specifiskās serveru telpas, datorstacijas, iekšējos tīklus un tā tālāk. Plānojam to visu nodrošināt uz vietas. Tā saucamie informācijas tehnoloģiju poligoni, kur būs iespējams izņemt elektroniskos pierādījumus un darboties maksimāli pielīdzinātai videi, neizejot no koledžas telpām," teica Homenko.

Tuvākajā laikā mācību programmās tiks ieviesta ar virtuālā realitāte, ļaujot deviņiem kadetiem vienlaikus virtuālā vidē risināt pedagogu izveidotos scenārijus.

Pēc mācībām Policijas koledžā, kadetiem ir iespēja doties strādāt uz dažādām policijas vienībām visā Latvijā.

Valsts policijas koledžas kadets Ivars Rezlers sacīja: "Man jau kopš bērnības interesē vairāk ar mašīnām. Ceļu policija ir tas, ko es jūtu, ka ir mans."

Bet Šadelko piebilda: "Cerams, ka tikšu uz kriminālistikas pārvaldi. Bet man arī patīk viss, kas saistīts ar kibernoziegumiem."

Koledžas studenti atzina, ka arī pēc absolvēšanas būs jāturpina mācīties, jo pasaule un noziedznieki attīstās. Policijas darbiniekiem ir jātiek līdzi pārmaiņām, lai sekmīgi varētu veikt savus pienākumus. Moderna koledža tam ir labs pamats.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti