Dienas ziņas

Jauns Covid-19 antirekords – saslimuši vēl 137

Dienas ziņas

Pievērš uzmanību muižu parkiem un dārziem

Kolka rēķinās – kļūs sliktāk

Kā klājas Covid-19 skartajā Kolkā?

Kolkas centrs piektdien ir kluss, bet tā ir ierasta situācija, jo iedzīvotāju ciemā nav daudz. Mainījies vien tas, ka pēc uzliesmojuma zivju cehā "Līcis-93" ikviens pretimnācējs tiek uztverts kā potenciālais Covid-19 drauds. Dundagas novadā nolemts aizliegt visus pašvaldības iestāžu un struktūrvienību organizētos pasākumus, kā arī noteikti citi ierobežojumi.

"Kolka ir ļoti maza. Burtiski katrs cilvēks, kurš šeit dzīvo, tā vai savādāk saskaras ar kādu, kurš strādā zivju pārstrādes uzņēmumā. Tie ir bērni, tie ir mazbērni. Tas ir bērnudārzs, tā ir skola, veikali... Viss, kas ir saistīts ar dzīvi ciemā, tas viss patiesībā nav atraujams no tā, kas notiek rūpnīcā," stāsta Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs Aldis Pinkens.

Klusums valda arī zivju pārstrādes uzņēmumā "Līcis-93". Kolcinieki gan uzskata, ka ražošana apturēta novēloti. Viņuprāt, tas bija jādara jau brīdī, kas parādījās ziņas par pirmo pozitīvo gadījumu pagājušajā nedēļas nogalē.

"Uz jautājumu, vai tad cehs ir aiztaisīts, atbilde bija: "Nē, nē, kāpēc?! Viens vai divi cilvēki... Nē, nē..." Tas jau nekas nav, apmēram.

Tā kā es domāju, ka ceha vadība šajā gadījumā rīkojās diezgan bezatbildīgi," sacīja kolciniece Baiba Šuvcāne.

"Nu, kā jūs iedomājaties apstādināt ražošanu ātrāk? Tāpēc, ka kādam liekas?! Tās ir 400 000 eiro izmaksas apmēram mēnesī. Kādam tagad liekas, ka vajadzēja apstādināt ražošanu," uz pārmetumiem atbild uzņēmuma "Līcis-93" direktors Kaspars Cveiģelis. Viņš zaudējumus uzņēmumam lēš "ar pieciem, sešiem cipariem".

Uzņēmums vēl kādu laiku paliks slēgts, jo ar darbiniekiem, kas teorētiski varētu strādāt, vienu maiņu nodrošināt nav iespējams. Divi inficētie ir arī Dundagas vidusskolā, kas izveidojis plašu kontaktpersonu loku – 48 skolēni un 10 skolotāji. Kolkas pamatskolā inficēto nav, taču bērniem jāveic testi. Atsevišķām klasēm pēc Dundagas novada domes ārkārtas sēdes lēmuma mācības piektdien notika attālināti, taču vairāki aptaujātie atzīst, ka racionāli saprot – jau pirmdien skaitļi varētu būt pavisam citi.

"Diemžēl mēs redzam izeju vienu, ka attālinātā mācīšanās, ļoti iespējams, būs jāievieš visās izglītības pakāpēs – sākumskolā, pamatizglītības otrajā posmā un vidējā izglītības pakāpē. Un turpināsim darbu tajā režīmā, kāds bija pavasarī," stāstīja Dundagas novada izglītības speciālists Dinārs Neifelds.

Kolkas gadījums palielinājis arī kaimiņu novadu statistiku. Piemēram, Talsu novadā jau saslimuši 19 ar uzņēmumu saistīti cilvēki.

KONTEKSTS:

Zivju pārstrādes uzņēmumā "Līcis-93" saslimšana ar Covid-19 konstatēta jau 33 darbiniekiem. Tā kā uzņēmumā strādā arī kaimiņu novadu iedzīvotāji, tad saslimšana Kolkā krietni palielinājusi arī statistiku Rojas un Talsu novados un ķēdes reakcijā ietekmējusi arī kontaktpersonas un mācību procesa nodrošināšanu. 

Aizvadītājā diennaktī Latvijā konstatēts rekordliels Covid-19 gadījumu skaits 137, liecina SPKC informācija.  Pēdējās diennakts laikā Latvijā stacionēti vēl 10 pacienti ar Covid-19. Kopumā stacionāros patlaban ārstējas 47 pacienti – 42 ar vidēji smagu slimības gaitu, pieci ar smagu slimības gaitu. Tas ir lielākais stacionāros esošo Covid-19 pacientu skaits kopš aprīļa vidus, kad stacionāros bija 46 pacienti. 

Vairākos Latvijas novados konstatēta augsta  saslimstība ar Covid-19, tādēļ Slimību profilakses un kontroles centrs rosinājis tur ieviest papildu ierobežojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt