Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jūrmalnieki neapmierināti ar mobilo sētnieku brigāžu darbu

Jūrmalnieki neapmierināti ar mobilo sētnieku brigāžu darbu

Kopš pagājušā gada daudzās Jūrmalas daudzdzīvokļu mājās vairs nav sētnieku, kuri rūpējas par noteiktu teritoriju. Tos uzņēmums “Jūrmalas namsaimnieks” aizstājis ar mobilajām brigādēm, kas darbu varot paveikt ātrāk un efektīvāk. Uzrunātie jūrmalnieki gan uzskata, ka jauninājums ir izgāzies, un nesaprot, kāpēc par uzkopšanu jāmaksā, ja ietves ir notīrītas slikti vai vispār nav tīrītas.   

Jūrmalā ielu un ietvju uzkopšana ir nodota trīs uzņēmumu rokās. ”Jūrmalas namsaimnieka” pārziņā nodoti dzīvojamie masīvi. Pamanīt atšķirību nav grūti.

Pie centrālajām ielām ietves notīrītas līdz segumam, bet, lai nokļūtu mājās, gājējiem nākas pārvietoties pa celiņiem, kur vienīgā tīrīšana, visticamāk, bijusi tikai pašu gājēju pārvietošanās.

“Nestaigāju pa trotuāriem, bet, kad vakarā iziet, diezgan daudz ir tas sniegs. Par daudz sniega. Viņiem nav, kas strādā, vai kas...” situāciju raksturoja jūrmalnieks Valērijs.

Dubultos, Ievu ielas 9. mājas iemītnieki jau neskaitāmas reizes esot sūdzējušies gan namsaimniekam, gan pašvaldības policijai par to, ka iedzīvotājiem jābrien pa netīrītiem, slideniem celiņiem.

“Pēc plāna un pēc Jūrmalas domes saistošajiem noteikumiem nr.44 ir jātīra visas ietves un arī iekšpagalma celiņi. Bez tam sniegam jābūt notīrītam līdz astoņiem rītā, kas šeit nevienu reizi, nevienu dienu nav izdarīts,” norādīja jūrmalniece Gunta Rubene.

Trotuārs pie pašas mājas gan vakar vakarā notīrīts, bet visi pārējie nezinātājam ir pat  grūti atrodami.

Problēmas esot sākušās pagājušajā  gadā, kad izveidotas sētnieku mobilās brigādes.

Iedzīvotāji gan īsti nesaprot, kāpēc jāmaksā ap 400 eiro no mājas par uzkopšanu, ja tas netiek darīts.

“Pārāk reti viņi brauc. Sestdien sniegs bija no sestdienas līdz vakardienai, es vakar pazvanīju, tad atbrauca, bet tā netīra neko,” sūdzējās Ievu ielas 9. mājas vecākais Vladimirs Hodonovičs.

Tā jau nav, ka mobilo brigāžu sētnieki nestrādātu. Šorīt vienu brigādi varēja satikt  netālu esošajā Ceriņu ielā, kur divi cilvēki centīgi lauza nost piesalušo ledu.

“Tikai ar lāpstu visa diena aiziet, bet, šitā kasot, tikai pusi objektu paspēsim.

Mēs divi cilvēki esam. Katru dienu nesanāk [apmeklēt katru objektu], nesanāk, mums deviņi objekti ir,” skaidroja sētnieks Zigis.

Uzņēmuma “Jūrmalas namsaimnieka” valdes loceklis Igors Krivoručko telefonintervijā skaidroja, ka mobilo sētnieku brigāžu uzturēšana izmaksājot dārgāk, jo tās pārvietojas ar uzņēmuma autobusu, bet tās ieviestas, jo tādējādi darbs tiekot paveikts ātrāk.

“Tagad mēs strādājam ar divām brigādēm, bet pirmajā pusgadā mums ir plānots izveidot vēl divas brigādes. Mēs vienkārši iesim uz priekšu, skatīsimies, sapratīsim, kā tas viss mums palīdzēs, iedzīvotājiem palīdzēs. Kā tas viss darbosies,” sacīja Krivoručko.

Pašvaldības policijas dežūrdaļas priekšnieks telefonsarunā informēja, ka sūdzības par ietvēm esot bijušas, un  esot  arī sastādīti administratīvie protokoli, bet prioritāte tagad esot Covid-19 ierobežojumu izpildes kontrole.

Joprojām Jūrmalā ir arī mājas, kurām ir savs sētnieks, un to teritorijas tomēr izskatās krietni vien sakoptākas.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt